Ziya Selçuk Sivas’ta

“Sivas, Eğitim Yatırımlarında Çağ Atlıyor”

İlimiz merkez ve ilçelerimizde büyük bir gayretle inşâ edilen ve 130 Milyon TL harcanan eğitim yatırımlarının toplu açılışı, Millî Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk’un katılımı ile yapıldı.

OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve ilçelerimizde tamamlanan milli eğitim yatırımlarının toplu açılış programında konuşan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivas Milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, M. Habib Soluk ve Semiha Ekinci, eserlerin ilimize hayırlı olmasını diledi.

“Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye”

Valimiz Salih Ayhan, “Bir çiçeğin nasıl suya, toprağa, güneşe ve ilgiye ihtiyacı varsa çocuklarımızın da gelişimleri için çok yönlü gereksinimlerinin olduğunu biliyoruz. Onları donatarak, dünya ile rekabet edebilecek imkânlar sunuyoruz” dedi.

Millî Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk, Sivas’ın eğitimdeki başarı hikayesini ileri seviyelere taşıdığını ifade ederek, “Hedefimiz eğitimde katma değeri yükseltmek. Mesleki eğitim, Türk Eğitim Sisteminin can damarı, ekonominin ise merkezi konumundadır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Millî Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk, Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Milletvekillerimiz ve öğrenciler hep birlikte, 16 ilçeden yapılan canlı bağlantı ile aynı anda kurdele kesimi gerçekleştirildi.

Açılış sonrası okulu gezen Millî Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk, öğretmenler odasında eğitimcilerimizle sohbet etti. Bakanımız @ziyaselcuk, dezenfektan ve kolonya üretimi yaparak, salgın sürecine katkı sağlayan öğretmen ve öğrencilere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir