Zara – Suşehri Karayolu 20. Kilometre Çotuklar Mevkiindeki Taş Ocağında Yaşanan Göçüğe AFAD Müdahale Etti.

Sivas Haberleri

Olay, saat 12.00 sıralarında Geminbeli Tüneli kum ocağı şantiyesinde meydana geldi. Ekskavatör operatörü Ö.C yamaçta kazı çalışması yaptığı sırada toprak kütlesi iş makinesinin üzerine kaydı. Bir kısmı toprak altında kalan ekskavatörün operatörü  kabin içinde sıkıştığının ihbarı üzerine ekiplerimiz hemen olay yerine intikal etmişlerdir.

Olay yerine intikal eden Sivas AFAD, Sağlık, itfaiye ve jandarma  ekiplerinin yaklaşık 2,5 saat süren çalışmasının ardından Ö.C sıkıştığı yerden çıkarıldı. Sol bacağında kırıklar bulunan vatandaşımız, sedye ile ambulansa taşındı. İlk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra Zara Devlet Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı. 

Sivas AFAD İl Müdürümüz Nazif Ekinci, “Zara-Suşehri kara yolu Çotuklar bölgesinde bulunan kum ocağında çalışma yapılırken toprak kayması sonucunda iş makinesi kısmen göçük altında kaldı, operatör sıkışmış vaziyetteydi. Olayı haber alır almaz, AFAD, 112, itfaiye, jandarma ekiplerini yönlendirmiştik. Daha sonra el birliği ile vatandaşımızı kurtardık. İnşallah sağlık açısından da bir problem yoktur. Hepimize geçmiş olsun. görünüş itibariyle işçimizin durumu iyi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir