Yüz Yüze Eğitime Başlandı

Yüz Yüze Eğitime Başlandı eğitim ilk günü Sivas Belediyesi’nden Sivas Valiliği’nden ve Sivas Milli Eğitim müdürlüğünden çokça kişi okullara ziyarette bulundu.

SİVAS’TA İLK DERS ZİLİ ÇALDI…

Sivas’ta 2020-2021 yüz-yüze eğitim-öğretim dönemi başladı. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin Zübeyde Hanım Anaokulu’nda minik öğrencilerin heyecanına ortak olarak ilk ders zilini çaldı.

Akdeğirmen Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Anaokulu’nda ilk ders heyecanı yaşandı. Sivas Valisi Salih Ayhan ve Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin pandemi önlemleri kapsamında ateş ölçümleri yapılan ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirilen sınıflarda öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret ederek ilk derslerinde onları yalnız bırakmadı.

Sınıfları gezen Başkanımız Bilgin öğrencilere yeni eğitim öğretim dönemi için başarılar dileyerek çeşitli hediyeler verdi.

UZAKTAN EĞİTİM İÇİN TABLET VE İNTERNET İMKÂNI SUNACAĞIZ

Yüz Yüze Eğitime Başlandı 2020-2021 yılı eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Başkanımız Bilgin; “İnşallah bu zor süreçte öğretmenlerimizin fedakârca çalışmalarıyla birlikte devlet-millet kaynaşmasıyla çocuklarımızın eğitime ulaşması noktasında hepimiz eskisinden daha fazla bu konunun üzerine eğilerek çocuklarımızın, gençlerimizin daha iyi bir eğitim almaları için üzerimize düşen bütün görevleri yerine getiriyoruz. Biz de Sayın Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüzle yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Sivas merkezde uzaktan eğitim altyapısında eksiği olan, tableti olmayan, interneti olmayan her öğrencimize inşallah Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız ortak çalışma neticesinde internet paketli tabletlerini kendilerine ulaştıracağız.” dedi.

OKULLARIMIZ SOKAKLARDAN DAHA GÜVENLİ

Yüz Yüze Eğitime Başlandı Başkanımız Bilgin; “Sayın Valimizle birlikte şunu söylüyoruz. Eğitim sadece belli bir kuruma, belli bir kesime bırakılacak bir alan değil. Hepimiz bir millet olarak tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri olarak yarınımızın teminatı olan gençlerimize daha iyi bir eğitim verebilmek için üzerimize düşen fedakârlığı ve görevi yapmamız lazım. Bu sene eskisinden farklı bir süreçteyiz. Tüm dünyayı kasıp kavuran salgın sürecinde, çocuklarımızın hem eğitimlerinden geri kalmamaları hem de sağlıklarını korumaları adına Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığımız koordineli bir şekilde çalışıyor ve çocuklarımızın sağlıklı ortamda eğitim almaları noktasında üzerine düşeni yapıyor. Biraz önce Zübeyde Hanım Anaokulumuzu gezdik. Ben Sayın Milli Eğitim Müdürümüze ve okul yönetimine teşekkür ediyorum. Ortam gayet sağlıklı hijyen kurallarına uyuluyor. Bu noktada velilerimiz çocuklarını okullara gönderme konusunda tereddüde düşmesinler. Biz hep şunu söylüyoruz; okullarımız, sokaklardan ve dışarıdan daha güvenli. İnşallah bu süreci hep birlikte tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın iş birliğinde daha çok çalışarak, daha çok fedakârlık yaparak çocuklarımızın bu sene bu salgından en az şekilde etkilenerek, daha iyi bir eğitim alması noktasında biz üzerimize düşeni yapacağız. Ben tekrar yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ortak bir çalışma ile öğrencilerimizin ilimizde uzaktan eğitime ulaşması noktasında hiçbir sıkıntı yaşamayacağının tüm kamuoyunu tarafından bilinmesini istiyorum.” ifadesini kullandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan da kurumlar arası iletişime dikkat çekerek “Bugün yüz yüze eğitimin ilk adımı olarak anaokulu ve ilkokulu öğrencilerimizin heyecanına ortak olmak için buradayız. Öncelikle çocuklarımızın bu dönemdeki eğitimden mahrum kalmamaları için emek veren, fedakârlık yapan herkese teşekkür ediyorum. İl genelinde 114 bin çocuğumuz var bu çocuklarımızın yüzde 90’nının üzerindekiler, gerek yüz yüze gerekse de EBA üzerinden eğitimlerini alıyorlar. Biz de EBA’sı olmayan çocuklarımıza 107 EBA destek noktaları oluşturarak kıymetli öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Belediye Başkanımız bu konuda önemli bir adım atarak internetli tablet dağıtımını yapacak. İnşallah bu çalışmalarla birlikte Sivas’ta bütün çocuklarımıza ulaşarak pandemi sürecini en az hasarla giderecek şekilde gayret göstereceğiz. Gayretlerimizin boşa çıkmaması içinde vatandaşlarımızdan sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uymalarını önemle rica ediyorum. Yeni eğitim öğretim dönemimizin hayırlar getirmesini temenni ederken okullarımız da pandemi kurallarını harfiyen uygulayarak öğrencilerimizi de bu salgından korumaya çalışıyoruz. Velilerimiz müsterih olsun çocukları bizlere, yöneticilerimize ve öğretmenlerimize emanet.” dedi.

Ziyaretin sonunda, eko-sisteme sundukları katkılar ve çevreci yaklaşımları sebebiyle ‘Yeşil Bayrak’ almaya hak kazanan okulun bayrağı, öğrencilerle birlikte göndere çekildi.

KAYNAK SİVAS BELEDİYESİ

Anasınıfı ve 1’inci Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başladı


Okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başladı. Öğrencilerin ilk ders heyecanına Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Yardımcısı Çağlar Partal ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı da ortak oldu. İlk olarak Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret eden Valimiz Ayhan, Bilgin ve Savaşçı, temsili olarak ders zilini çaldı. Ayhan ve Bilgin daha sonra Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) öncülüğünde yürütülen Eko Okullar Programı kapsamında uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan “Yeşil Bayrak” ödülünü alan Zübeyde Hanım Anaokulu idareci ve öğretmenlerini tebrik ederek öğrencilerle birlikte bayrağı göndere çekti. Daha sonra sınıfları ziyaret eden Ayhan ve Bilgin, öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Valimiz Ayhan, Vali Yardımcısı Partal ve Savaşçı, daha sonra Hale Harun Kütükde İlkokulunu ziyaret etti. Okul dışında bekleyen velilerle bir süre sohbet eden Ayhan, ardından temsili olarak ilk ders zilini çaldı. Ayhan, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diledi.

KAYNAK SİVAS MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Yüz Yüze Eğitim’ Başladı

Tüm illerimizde olduğu gibi Sivas’ta da yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde okullarda başlatıldı. 

Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Zübeyde Hanım Anaokulunda ilk gününde, öğrencilerle bir araya gelerek heyecanlarına ortak oldu. Ayrıca, eko-sisteme sundukları katkılar ve çevreci yaklaşımları sebebiyle ‘Yeşil Bayrak’ almaya hak kazanan okulun bayrağı öğrencilerle birlikte göndere çekildi. Vali Salih Ayhan, daha sonra Hale-Harun Kütükde İlkokulu (İstiklal İlkokulu)’nda 1. sınıfları ziyaret ederek, eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi. Çocuklarla yakından ilgilenen Vali Ayhan, öğrencilere kitap hediye etti. Okullarda Covid-19 tedbirlerinin eksiksiz olarak alındığını ifade eden Vali Salih Ayhan, “Okulları açmanın ve evlatlarımızın yüzündeki o güzel tebessümü görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tebessümlerin devamı ve çoğalması için hep birlikte gayret göstereceğiz.” dedi.

– 107 EBA Noktası Oluşturuldu

Yüz yüze eğitime başlayan anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerin heyecanlarını paylaşmak için okul ziyaretleri yaptıklarını ifade eden Vali Salih Ayhan “Zübeyde Hanım Anaokulu, ilimizde örnek bir okulumuz. Hem buradaki atmosferi görmek hem de fiziki durumları değerlendirmek için buraya geldik. Öncelikle çocuklarımızın bu dönemde eğitimden mahrum kalmaması için emek veren, fedakârlık gösteren herkese teşekkür ediyorum. İl genelinde 114 bin çocuğumuz var. Bu çocukların yüzde 90’ının üzeri EBA üzerinden olsun, farklı ortamlar üzerinden olsun eğitimde yüz yüze olmasa da online eğitim desteği almaktadırlar. Olmayan çocuklara da il genelinde 107 EBA Destek Noktaları oluşturarak da bu çocuklara ulaşmaya çalışıyoruz. Yine yerel idarelerimizde bu konuda gayret göstermektedir. Belediye başkanımız bu konuda bir adım attı. Yine ilçelerde kaymakamlıklarımız, kırsal da köylerimizde de yine Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından bir çalışma yapıyoruz.” dedi.

– Bütün Okullarımız Eğitime Hazır

İl genelinde bulunan 602 okulun eğitime hazır olduğunu belirten Vali Ayhan “Feda edecek hiçbir çocuğumuz yoktur, hepsine ulaşacağız. Bu pandemi sürecini en sağlıklı haliyle geride bırakmak için gayret gösteriyoruz. Hatta bu süreci daha daha da dikkatli yürüteceğimizi ve faydalı olabileceğine de inanmaktayım. Okulların fiziki anlamda olsun, temizlik anlamında olsun, çocuklara yaklaşım tarzı olsun, teknolojinin imkânlarını güzel kullanma anlamında olsun belki de faydalı olacak. Sivas’ta şuan 602 okulumuz var hepsi her an eğitime hazır olacak şekilde hazır. Temizlik malzemeleri olsun, hijyen paketleri olsun, öğretmenlerimiz mental olarak hazırlıklı. İnşallah bu süreçte Sivas’ımız geçmişte olduğu gibi güzel bir sınav verecek. Çocuklarımızı geleceğe hazırlama konusunda hep birlikte var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

– Okullarımız Sokaklardan Daha Güvenli

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise eğitim – öğretim yılının eğitim camiasına, velilere ve öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Bilgin, “Eğitime ulaşma noktasında hepimiz eskisinden daha fazla bu konunun üzerine eğilerek çocuklarımızın, gençlerimizin daha iyi eğitim almaları için üzerimize düşeni yapacağız. Sayın Valimizle, İl Milli Eğitim Müdürümüzle, ilgililerle yapmış olduğumuz istişare neticesinde Sivas’ta uzaktan eğitim için eksiği olan tableti olmayan interneti olmayan her öğrencimize inşallah interneti olan tabletleri öğrencilerimize ulaştıracağız. Eğitim sadece belli bir kuruma, belli bir kesime bırakılacak alan değil. Hepimiz millet olarak, kamu ve kuruluşlar olarak yarınımızın teminatı olan gençlerimize daha iyi eğitim verme noktasında üzerimize düşen fedakârlığı ve görevi yapmamız lazım. Bu sene eskisinden farklı süreçteyiz. Okullarımız sokaklardan daha güvenli. Velilerimiz çocuklarınız okula gönderme konusunda tedirgin olmasınlar.” dedi.

KAYNAK SİVAS VALİLİĞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir