Yıldızeli’nin Kırsal Alt Yapısı Yenileniyor

Sivas Haberleri Sivas'taki Çalışmalar

Sivas İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım programı dâhilinde il genelinde hummalı çalışmalar gerçekleştirdi.
        Dünyayı saran koronavirüs salgınına rağmen, yıl boyunca Merkez ve 16 ilçede yoğun çalışmalar yürüten Sivas İl Özel İdaresi, 2020 yılı yatırım programı ve KÖYDES kapsamında il genelinde başarılı bir yılı geride bırakıyor.
        Bu kapsamda Yıldızeli ilçesinde; 10.9 kilometre I. kat asfalt ve 139 kilometre II. kat asfalt çalışması tamamlandı. Yıldızeli ilçe genelinde 11 adet menfez ve 1 adet köprü yapıldı. Köyde yaşayan vatandaşlarımızı çamurdan kurtarmak için yürütülen çalışmalar kapsamında 59 bin 954 m² kilitli parke taşı köylere ulaştırılarak döşendi.
        Yıldızeli ilçesine tarımsal sulama projeleri kapsamında; 3’ü DAP, 3’ü KÖYDES projesi olmak üzere 6 proje kazandırılarak 1 hektar alanda tarımsal sulama gerçekleştirildi. İlçede 12 adet içme suyu projesi ile 1 adet kanalizasyon projesi de tamamlandı.
        Sivas İl Özel İdaresinin katkılarıyla; Yıldızeli’nde 8 okul onarımı, 1 sağlık ocağı onarımı, 1 Jandarma karakol onarımı ile 4 adet İlçe Özel İdare birimlerinin onarımı tamamlanırken, İlçeye yeni yapım olarak Yıldızeli Kız İmam Hatip Lisesi ve 100 kişilik pansiyon kazandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir