calculator, calculation, insurance

Vergi Borçlarını Yapılandırmak İçin Son Tarih 31 Aralık

Sivas Haberleri

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 Sayılı Kanun” çerçevesinde emlak, çevre ve temizlik, ilan ve reklam, eğlence vergi borçları yeniden yapılandırılıyor. Bu alamda Sivas Belediyesi’ne borcu olan vatandaşların son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2020’ye kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

Emlak, eğlence, haberleşme, elektrik tüketimi, ilan ve reklam, çevre ve temizlik vergisi, harçlar ve ücretler, katı atık toplama ve bertaraf ücreti, su ve atık su alacakları kapsamında Belediye’ye borcu olan vatandaşlar bu kanundan yararlanabilecek. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar, peşin veya 6, 9, 12 ve 18 taksitle ödemelerini yapabilecek.

31 Ağustos 2020 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza ve harçların yapılandırılmasını içeren 7256 Sayılı Kanun çerçevesinde vergi ve borçlara ilişkin vergi cezası uygulanan gecikme zammı tamamen silinecek.

Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi halinde kanun hükmünden yararlanma hakkı kaybedilecek.

Vergi affından faydalanmak isteyen vatandaşlar www.sivas.bel.tr internet adresinden işlemlerini yapabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir