Valimiz Salih Ayhan Kırsal Alt Yapı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Valimiz Salih Ayhan Kırsal Alt Yapı Çalışmalarını Yerinde İnceledi Valimiz Salih Ayhan, Sivas İl Özel İdaresi tarafından yürütülmekte olan kırsal alt yapı çalışmaları yerinde inceleyerek, devam eden çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

İnceleme gezisine Valimiz Salih Ayhan’ın yanı sıra,  Genel Sekreterimiz Cengiz Nayman, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz Burak Caner, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürümüz İsmail Taştan, Tarımsal Hizmetler Müdürümüz Adnan Tuç, KHGB Genel Sekreterimiz İbrahim Turan ve ilgili teknik personeller katıldı.

Valimiz Salih Ayhan, ilk olarak merkeze bağlı Ebuhan köyünü ziyaret etti. Genel Sekreterimiz Cengiz Nayman ile beraber köydeki kanalizasyon ve menfez çalışmasını inceleyen Valimiz Ayhan, çalışmaların kısa sürede bitirilmesi talimatını verdi.

Daha sonra Kabasakal köyüne geçen Valimiz Salih Ayhan, köyde yapımı devam eden kanalizasyon ve tarımsal sulama çalışmalarını yerinde inceledi. Kırsalda yaşamın uygun standartlara ulaştırılmasının önemli olduğunu söyleyen Valimiz Ayhan, “Devletimiz vatandaşının her zaman yanında” dedi.

Yol Çalışmalarında İncelemelerde Bulunuldu

Ardından merkeze bağlı Şabanköy ile Karamehmet köyü arasındaki yol çalışmalarını yerinde inceleyen Valimiz Salih Ayhan, yol çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyerek, mümkün olduğunca her köy yolunu aynı standartlara getirmek için çaba sarfeden İl Özel İdaremizin ekiplerini kutladı.

Son olarak, Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezi ile Sivas Nuri Demirağ Havaalanı arasında yeni açılan yolda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Valimiz Salih Ayhan, Genel Sekreterimiz Cengiz Nayman’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan yolda devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Valimiz Ayhan, “Sivas’ın çok önemli bir değeri olan, turizm ve şehrin tanıtımı açısından ise potansiyeli olan Kangal köpeğimizi kolay ulaşılır kılmak, tanıtmak ve ırkı koruyarak geleceğe taşımak istiyoruz.

Bu sebeple, merkezin standartlarını çok yükseltiyoruz. Havaalanı arasına açtığımız bu yolla da burası bir uğrak yeri olacak, çocuklarımızla ve misafirlerimizle vakit geçireceğimiz bir yaşam alanı olacak dedi. Yolumuz ile birlikte önümüzdeki bahârda burası çok güzel bir şekilde hayvan severleri karşılayacak.” dedi.

Sivas Hakkındaki Her şeyi tıklayarak okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir