Valilik’ten Kamuoyuna Duyuru

Eğitim Sivas Haberleri

Valilik’ten Kamuoyuna Duyuru ‘Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur’

Hafta sonu yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na götürülmediği beyan edilen Covid-19 nedeniyle karantinada bulunan aday ile ilgili kamuoyu açıklaması

İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve ÖSYM’nin Ortaklaşa yürüttüğü çalışma neticesinde noktalı, kamu personeli seçme sınavı (KPSS)’ye katılacak olan covid-19 pozitif tanısı konulan ve yakın temasla adaylar, sınavın yapılacağı 07.09.2020 tarihi öncesinde belirlenmiştir.

Sivas genelinde sınava girecek tüm adaylar üzerinden yapılan çalışma neticesinde pozitif alakalı ve yakın teması olmak üzere toplamda 315 adayın olduğu bbelirlenmiştir. güçlü olarak değerlendiren bu adaylara günler öncesinden irtibat kurulmuş ve planlaması yapılmıştır.

315 adayın belirlenen sınıflarda, izole bir şekilde sınava girecekleri ve ambulans ve veya diğer kamu araçları ile sınava götürülecek leri kendilerine tebliğ edilmiştir 240 aday kendi özel araçları ile izole bir şekilde sınava katılacağını beyan etmiş 75 (66 il merkezi, 9 ilçe) aday ise özel araçları ile değil devletimizin imkânlarını kullanarak sınava katılmak istediğini belirtmiştir.

Kamu imkanları kullanılarak sınava katılması sağlanan pozitif akıllı ve yakın temasla adayların sınav öncesinde her türlü iletişim bilgileri alınmış,planlanması yapılmış ve sınava sorunsuz bir şekilde girmeleri sağlanmıştır.

Basına yansıyan ve sınava götürmedi beyan edilen Altınyayla ilçesindeki ada’yla da daha öncesinde irtibat kurulmuş, planlama yapılmış ancak sınava katılımı sağlanamamıştır.

sınav günü yaşanan bu aksaklığın sebepleri araştırmak da olup, koordinasyon eksikliğinin adaydan mı görevlilerden mi kaynaklandığı en kısa zamanda tespit edilecektir. Adayın sınava katılmamasına sebep olan kamu personeli veya personelleri varsa gerek diye her türlü idari soruşturma başlatılacak olup, adayın mağduriyetinin telafi edilmesi için de yapılması mümkün olan adımlar atılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Valilik’ten Kamuoyuna Duyuru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir