Vali Salih Ayhan Koyulhisar’da

Sivas Haberleri

Vali Salih Ayhan Koyulhisar’da vefa sosyal destek guruplarına teşekkür etti Şükrü Demircan konağını ziyaret ettim ve daha fazlası haberimizin ilerleyen kısımlarında detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Vali Salih Ayhan, yaylaları ve doyumsuz tabiatıyla meşhur, zümrüt yeşili ilçemiz Koyulhisar’ı ziyaret etti.
İlçe programları kapsamında ilk olarak Kaymakam Mehmet Rıdvan Doğan’ı makamında ziyaret eden Vali Salih Ayhan, ilçenin genel durumu ile devam eden yatırımlar ve planlanan projeler hakkında brifing aldı. Kaymakamlıkta vatandaşlarımızın ve şehit ailelerimizin taleplerini de dinleyen Vali Ayhan, not alarak ilgili kurumlara çözüm noktasında talimatlar verdi. 


–    Vefa Sosyal Destek Grupları

Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelerimiz başta olmak üzere birçok vatandaşımızın hizmetine koşan Vefa Sosyal Destek Gruplarımızla Koyulhisar Kaymakamlığında bir araya gelen Vali Ayhan, devletimizin sosyal gücünü en iyi şekilde gösteren kamu görevlilerine teşekkür etti.

    Şükrü Demircan Konağı

Koyulhisar ilçe meydanında bulunan tarihi Şükrü Demircan Konağı restorasyon çalışmalarını inceleyerek, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal’dan bilgi alan Vali Salih Ayhan, “Önemli doğa turizmi potansiyeline sahip ilçemizi kültürel değerlerimizle de öne çıkaracağız” dedi.
Koyulhisar ilçe merkezinde esnafları da ziyaret etmeyi ihmal etmeyen Vali Ayhan, karşılaştığı vatandaşlarımızın hem hatırlarını sordu hem de Koronavirüs tedbirleri hakkında bilgilendirme yaparak, uyarılarda bulundu.
–    Üzüm Hasatı
Sivas Valiliği himayesinde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü koordinesinde il genelinde tarımsal ürün çeşitliliği ve üretimin artırılması için sürdürülen “Üreten Çiftçi Gelişen Sivas” projesi çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Vali Ayhan, Yukarıkale mahallesinde 40 dönüm arazi üzerine kurulan bağda üzüm hasatına katıldı. –    Kamu Binaları Yenilenerek, Hizmet Kalitesi Artırılıyor
Eğitim yatırımları kapsamında Koyulhisar ilçe merkezinde bulunan, Münire-Mustafa Aydoğdu Yatılı Bölge Okulu bakım ve onarım çalışmalarında incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, 21 derslik ve 80 yatak kapasiteli okulun standartlara uygun olarak yenilendiğini söyledi.
Koyulhisar İlçe Emniyet Amirliği ve 50 yataklı öğretmenevi inşaatında da incelemelerde bulunan Vali Ayhan, Çevre Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan’dan bilgi alarak; “Vatandaşlarımıza daha hızlı ve kaliteli kamu hizmeti vermek için en kısa sürede çalışmaları tamamlayacağız” dedi.
Koyulhisar ilçe temaslarının son durağında 16 Ağustos 1992’de Adana’da bölücü terör örgütü tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen Jandarma Er Hüseyin Ulusoy’un anne ve babasını, Koyulhisar’ın Aydınlar Köyünde ziyaret eden Vali Salih Ayhan, şehit ailemize sağlık dileyerek her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.
İlçe ziyaretlerine Vali Salih Ayhan’ın yanı sıra; Koyulhisar Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan, Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Çevre Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan ve Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal da katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir