Vali Salih Ayhan, İmranlı İlçesini Ziyaret Etti

Vali Salih Ayhan İmranlı İlçesini Ziyaret Etti Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte sahada çalışmalarını sürdüren Sivas Valisi Salih Ayhan, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Vali Ayhan, bir dizi programlar gerçekleştirmek, ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere İmranlı ilçesine gitti.

Vali Salih Ayhan, ilçe programları kapsamında ilk olarak 2016 yılında 7 dönüm arazi üzerine kurulan 1250 metrekare ahır alanına sahip ZNG Hayvancılık Tesisini ziyaret etti. Vali Ayhan, 6 kişinin istihdam edildiği ve günlük 1 tona yakın süt üretiminin yapıldığı tesiste işletmeci Özkan Zengin ile görüşerek hayırlı işler temennisinde bulundu.

‘Su, Hem Tarıma Hem de Üretime Güç Veriyor’

Daha sonra İmranlı Barajı üzerine kurulu olan ve 42 adet kafeste, yıllık 950 ton alabalık üretimi yapan Kızıldağ Alabalık Çiftliğini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, tesis sahibi Emrah Yıldızay’ı tebrik ederek, Sivas’ın alabalık üretiminde Türkiye’de önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Çiftlik sahibine hayırlı ve bereketli üretim dileyen Vali Salih Ayhan, “Devletimizin sunduğu imkânları tarımsal sulama ile birlikte bu şekilde üretimde de kullanmak, yeni pazarlar oluşturmak çok kıymetli. Su, hem tarıma hem de üretime güç veriyor. Sivas’ta üretilen alabalık, gerek havasından gerekse de suyundan dolayı önemli ölçüde tercih ediliyor.” dedi.

İmranlı’da yaşayan Kıbrıs gazimiz Hüsnü Uzun’u da hanesinde ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Vatan uğruna yaralanan ve bedel ödeyen gazilerimiz, devletimizin bizlere birer emanetidir” diyerek gazimize ve ailesine sağlıklı, uzun ömürler diledi.

Yeni Normalleşme Planı ile birlikte cemaatle kılınan Cuma namazlarında, bu hafta da İmranlı halkı ile saf tutan Vali Salih Ayhan, İmranlı Merkez Karşıkaya Camii cemaatine fiziki mesafe kurallarına riayet edilerek kılınan namazlarının makbul, dualarının kabul olmasını diledi.

Kısa süre önce kurulan ‘İmranlı Köy Muhtarları Derneği’ni ziyaret eden Vali Salih Ayhan, dernek yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti. Muhtarların taleplerini dinleyen Vali Ayhan, “Güçlü bir yapıyla, birlik-beraberlik örneğiyle başarılı olacağınıza inanıyorum.” dedi.

İlçede esnaf ziyaretinde de bulunan Vali Ayhan, Malazgirt Caddesi Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan iş yerlerine uğradı. Vatandaşlarla hasbihal eden Valimiz Ayhan, iş yeri sahiplerine hayırlı ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Vefa Sosyal Destek Gruplarının Emekleri ile Kurumlarımız İşlerlik Kazandı

Valimiz Ayhan, İmranlı ilçe programlarını Kaymakamlık ziyareti ile sonlandırdı. Kaymakamlık ziyaretinde Vefa Sosyal Destek Grupları ile görüşen Vali Ayhan, Kaymakam Hasan Meşeli’nin koordinesinde Pandemi süresince gösterilen anlamlı gayretler için ekiplere teşekkür ederek, “Sizler, bu zorlu süreçte fedakârca devletin şefkatli, sıcak ve sosyal gücünü ihtiyaç hisseden her vatandaşımıza gösterdiniz. Her birinizin emekleri ile kurumlarımız işlerlik kazandı. İyi ki varsınız.” dedi.

Tüm Sivas Haberleri İçin Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir