Vali Salih Ayhan Gemerek ve Şarkışla’da İncelemelerde Bulundu

Vali Salih Ayhan Gemerek ve Şarkışla’da İncelemelerde Bulundu Sivas Valisi Salih Ayhan, ilçe gezilerine devam ediyor. Her fırsatta ilçelerde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Gemerek ve Şarkışla ilçelerine giderek, devam eden kamu yatırımlarını da yerinde inceledi.

İlk olarak Gemerek ilçesinde kaymakamlığı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, görevine yeni başlayan Kaymakam İlhan Kayatürk’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette Vali Ayhan, ilçede yürütülen projelerin son durumu hakkında da bilgiler aldı.

-Müzik Atölyesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Daha sonra Gemerek Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, okula kazandırılan müzik atölyesinin açılışını gerçekleştirdi. Öğrencilerin sosyal ve sanatsal gelişimlerini çok önemsediklerini vurgulayan Vali Ayhan, “Bugün okulumuzda, çocuklarımızın sosyal hayatına önemli bir katkı sağlayacağını düşündüğümüz,  yeni yetenekler keşfedeceğimiz müzik atölyesini açmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Gemerek Anadolu Lisesinde 12-A sınıfına da uğrayan Vali Salih Ayhan, yüz yüze eğitim ve YKS süresinde öğrencilere başarılar dileyerek kitap hediye etti. Öğretmenler Odası’nda eğitimcilerle de bir süre sohbet eden Vali Salih Ayhan, öğretmenlerin taleplerini dinledi.

-Gemerek OSB Cazibe Merkezi Olacak

Altyapı çalışmaları Sivas İl Özel İdaresince tamamlanan ve müteşebbislere yer tahsislerinin devam ettiği Gemerek Organize Sanayi Bölgesine uğrayan Vali Salih Ayhan, Sivas Karayolları ekiplerince devam eden asfalt serim çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışanlara kolaylıklar diledi. Gemerek OSB’de bir yıldır yoğun bir çalışma olduğunu ifade eden Vali Ayhan, “Yıllar önce programa alınan ve altyapısı tamamlanan Gemerek OSB, uzun bir aradan sonra standartları yüksek bir yola kavuşturuldu. İnşallah bu yolumuz birçok insanın aşına, işine gidecek yol olacak, çok kısa sürede buralar cazibe merkezi olacak.” ifadelerini kullandı.

-Yakında Fabrikalarımızda Bacalar Tütmeye Başlayacak

Tarım potansiyeli yüksek olan Gemerek ilçesinin, Kayseri’ye yakın olmasının önemli bir avantaj olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, “Gemerek OSB, Kayseri ve Sivaslı müteşebbislerimiz kullanacağı bir yer olacak. Sivas üreten ve istihdam odaklı bir çalışma yapan bir il. Bu gölgedeki tüm parsellerin yer tahsisi yapılarak yakında fabrikalarımızda bacalar tütmeye başlayacak. 40’a yakın yer tahsisi yaptık. İlk fabrikanın temeli atıldı, inşallah diğerleri de yapılacak. Biz üretenin, istihdama katkı sağlayanın her zaman yanında olduğumuzu söyledik, bundan sonra da söylemeye devam edeceğiz. Diğer yandan Gemerek OSB’de elektrik sorununu da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ile görüşerek en kısa sürede çözeceğiz. İş insanlarımızı Gemerek OSB’ye yatırım yapmaya davet ediyorum.” dedi.

Gemerek OSB, Daha Tamamlamadan Üretime başladı

Vali Salih Ayhan,  Gemerek OSB’de bir süre önce temeli atılan ve yapımı devam Türkiye’de de ilk olan silajlık mısır köklerinin artıklarını kurutarak enerjiye ve mangal kömürüne dönüştürecek olan firmayı ziyaret etti. Gemerek OSB henüz tamamlanmadan üretime hızlı bir şekilde başlayan firmaya hayırlı ve bereketli kazançlar dileyen Vali Ayhan, “Gemerek OSB kısa vadede iyi noktaya gelecek.” diye konuştu.

-Vali Ayhan Şarkışla’da Eğitim Yatırımlarını İnceledi

Vali Salih Ayhan, Gemerek ilçesi temaslarının ardından Şarkışla ilçesine uğradı. İlçede yapımı tamamlanan 16 derslikli İmam Hatip Lisesi, 100 kişilik pansiyon, spor salonu ve uygulama camiinde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Sivas, eğitim altyapısı en iyi illerden birisidir.” diye konuştu.

-Muhsin Yazıcıoğlu Müzesi Büyük Oranda Tamamlandı

Daha sonra Şarkışla ilçesine bağlı Elmalı köyüne uğrayan Vali Salih Ayhan, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun doğup büyüdüğü evin müzeye dönüştürülmesi çalışmalarını yerinde inceledi. Müzenin büyük oranda tamamlandığını ifade eden Vali Salih Ayhan, “İnşallah burası herkesin istifade ettiği, heyecanla gelip görmeyi arzu ettiği güzel bir mekân olacak.” diye konuştu.

İlçe programlarına, Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk, Şarkışla Kaymakamı Mehmet Erdem, Şarkışla Belediye Başkanı Turgay Oğuz, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal, Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Horuz ve ilçe protokolü katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir