Vali Salih Ayhan Gemerek İlçesinde

Politika Sivas Haberleri Sivas'taki Çalışmalar

Vali Salih Ayhan Gemerek İlçesinde Temaslarda Bulundu Kontrollü sosyal hayat kapsamında ilçe ziyaretlerini sürdüren Sivas Valisi Salih Ayhan, Gemerek ilçesinde de çeşitli temaslarda bulundu.

Gemerek Sızır Şelalesi’nde TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, il ve ilçe protokolü ile güne başlayan Vali Salih Ayhan, pandemi sürecinde görev alan Vefa Sosyal Destek ekipleri ile bir araya gelerek salgında başarılı hizmetlerde bulunan ekiplere teşekkür etti.

Sızır’da Yeni Jandarma Binası Hizmete Açıldı

Vali Ayhan ve beraberindekiler daha sonra Sızır Beldesi’nde devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan yeni jandarma karakolunun açılış törenine hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Vali Ayhan ve Milletvekili İsmet Yılmaz binanın yapımına destek olan vatandaşlara teşekkür ederek, karakolun hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından İl Müftüsü Yusuf Akkuş’un duası ile karakol binası hizmete açıldı.

Vali Ayhan, Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci ve beraberindekiler, Sızır Belediyesi tarafından yaptırılan Osman Taner Sızır Düğün Salonu’nun açılışına da gerçekleştirdi. Vali Ayhan, salonun belde halkına hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vali Ayhan ve beraberindekilerin bir sonraki durağı ise Çepni Belediye Başkanlığı oldu. Ziyarette Belediye Başkanı Zerener Damlapınar belde de yapımı devam eden ve planlanan çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Gemerek Kaymakamlığı Yeni Binasında Hizmet Verecek

Gemerek Kaymakamlığı yeni hizmet binasının açılışı Vali Ayhan, Sivas Milletvekilli İsmet Yılmaz ve beraberindekilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta İlçe Kaymakamı M. Burak Akköz, yeni kaymakamlık binası ve ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Gemerek’e bağlı kasaba ve köylerde yaşayan dar gelirli 4 ailemizi sıcak bir yuvaya kavuşturduğu konutların inşaatını da gezerek incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, milletvekilleri ve beraberindekiler ilgililerden bilgi aldı.

50 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı

İlçelerde de başarıyla sürdürülen ‘Spor Sivas Projesi’ kapsamında Gemerek’te 50 ailemizin çocuğuna Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 50 adet bisiklet dağıtıldı. Törende konuşan Vali Ayhan, “İnanıyorum ki Gemerek ilçemizde geleceğin başarılı sporcuları yetişecek.” dedi.
Gemerek’te yapımı devam eden 12 derslikli ortaokul, 200 kişilik yurt ve 2 adet çok amaçlı salon inşaatını gezen Vali Ayhan ve Milletvekili Yılmaz, ilgili firmadan bilgi alarak, yatırımların ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Kartalkaya Barajı Çalışmaları Devam Ediyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen ve 83 metre yükseklik, 33.16 milyon metreküp su hacmine sahip olan Kartalkaya Barajını yerinde inceleyen Vali Ayhan ve Milletvekili İsmet Yılmaz, barajın tarımsal sulamada önemli katkısı olacağını söyledi.
Gemerek’te Şehit J. Uzm. Onb. Ahmet Karahan’ın hanesini de ziyaret eden Vali Salih Ayhan ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, şehit annesi Fatma Karahan ile bir araya gelerek, şehidimize Allah’tan rahmet, annesine ise sağlıklı ömür diledi.

Vali Salih Ayhan’dan Hane Ziyaretleri

İlçe gezilerinde aile ziyaretlerine de önem veren Vali Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz ile birlikte Turgut ve Gülhanım Göktürk Ailesinin misafiri olup, aile ile bir süre sohbet etti.
Vali Salih Ayhan, Gemerek ilçe temaslarının ardından Sivas’a dönüşte Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Şarkışla ilçesi Elmalı köyünde doğup büyüdüğü evi ziyaret etti. Vali Salih Ayhan ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Milletvekili İsmet Yılmaz, merhum Yazıcıoğlu’nun eşyalarının ve fotoğraflarının yer alacağı müze çalışmalarını inceledi.
Programlara Tugay Komutanı Piyade Albay Hakan Tutucu, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cengiz Nayman, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Müftüsü Yusuf Akkuş, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir