Vali Ayhan’dan Kurban Bayramı Ziyaretleri

Vali Ayhan’dan Kurban Bayramı Ziyaretleri Sivas Valisi Salih Ayhan, Arefe Günü bayram ziyaretlerinde bulundu.

Vali Salih Ayhan, il protokolü ve beraberindekiler, Kurban Bayramı öncesinde Arefe günü ilk ziyaretini Özel Harekat Şube Müdürlüğüne gerçekleştirdi. Emniyet güçleriyle birlikte kahvaltı yapan Vali Ayhan, bayramı çalışarak geçiren emniyet güçlerinin bayramlarını kutlayarak “Hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Daha sonra Sivas-Ankara karayolundaki trafik kontrol uygulama noktasını ziyaret eden Vali Salih Ayhan, sürücülerin ve araç içerisinde olanların bayramını kutladı. Sürücüleri uyaran Vali Ayhan, “Bayramı mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamak, kendimizin ve sevdiklerimizin can güvenliğini unutmamaktan geçiyor. Lütfen kurallara uyalım, tedbirli olalım. Emniyet kemeri takalım, araç kullanırken cep telefonu kullanmayalım, hatalı şerit değiştirmeyelim ve yasal hız sınırlarına dikkat edelim. Kolluk kuvvetlerimiz, sürekli denetim yapıyor ama asıl olan kendi öz denetimimizi kendimizin yapmasıdır.” dedi. Vali Ayhan araçlarda bulunan çocuklara da ‘Kırmızı Düdük’ ve çikolata ikram etti.

Şehit Aileleri ve Gaziler Unutulmadı

Vali Salih Ayhan, bayram ziyaretlerine şehit aileleri ve gaziler ile devam etti. 2008 yılında bölücü terör örgütü tarafından açılan ateş sonucu yaralanıp gazi olan Halil Şar’ın Kümbet Mahallesindeki hanesini ziyaret eden Vali Ayhan, Şar ailesinin Kurban Bayramını kutlayarak, sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat diledi. Ankara’daki helikopter kazasında şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Şükrü Pürlü’nün baba ocağını da ziyaret eden Vali Ayhan, eşi Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi ve il protokolü, ailenin Kurban Bayramını tebrik ederek şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sağlıklı ömür diledi. Vali Ayhan ve beraberindekiler daha sonra Sivas’ın son şehidi olan Muhammed Demir’in hanesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Vali Salih Ayhan, Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi ve il protokolü, şehidimizin babası İbrahim Demir’e ‘Şehadet Belgesi’ni takdim etti. Vali Ayhan, “Devletimizin imkânları ile her daim hizmetinizdeyiz. Sizlere tekrar sağlık, afiyet ve sabır diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Valimiz Salih Ayhan, Eşi Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi ve beraberindekiler, Yukarı Tekke Mezarlığı’nda bulunan polis, garnizon ile ilk şehitliği ziyaret ederek, şehitler için hep birlikte dua okudu ve ardından mezarlıklara karanfil bıraktı.

Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi Arefe gününün son ziyaretlerini Âşık Veysel Çocuk Evi ve İnci Çocuk Evine gerçekleştirdi. Ziyarette çocuklar ile yakından ilgilenen ve onlara çeşitli hediyeler veren Ayhan çifti, çocukların bayramını tebrik etti.

Vali Salih Ayhan’a ziyaretlerinde 5. Piyade Tugay Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir