Vali Ayhan Nevşehir ve Aksaray’da

Politika Sivas Haberleri

Vali Salih Ayhan Nevşehir ve Aksaray’da Temaslarda Bulundu Sivas Valisi Salih Ayhan, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ile Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu ziyaret etti.

Vali Ayhan ilk olarak bir süre önce Nevşehir Valiliğine atanan İnci Sezer Becel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valilik önünde Vali İnci Sezer Becel tarafından karşılanan Vali Ayhan, Fuayene Salonunda Valilik Şeref Defterini imzaladı. İkili daha sonra Becel’in makamına geçerek bir süre sohbet etti. Sohbetin ardından Vali Sezer Becel, doğa, tarih ve kültürel güzellikleri ile dolu Nevşehir’de kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini ifade ederek, ziyaretleri nedeniyle Vali Salih Ayhan’a teşekkür etti ve günün anısına hediye takdim etti. Vali Salih Ayhan ise, Vali Sezer Becel’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Vali Salih Ayhan daha sonra Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti. Vali Ayhan’ı makamında ağırlayan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Milli Eğitim Bakanlığı’nda mesai arkadaşlığı yaptıkları Vali Salih Ayhan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti. Vali Ayhan’a üniversite hakkında bilgi veren Aktekin, üniversite olarak şehrin ve bölgenin sahip olduğu değerleriyle birlikte her alanda kalkınmasına öncülük ettiklerini söyledi.

Rektör Aktekin’e yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Vali Salih Ayhan ise Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürüttüğü dönemlerde Rektör Aktekin ile birlikte görev yaptığını söyledi. Aytekin’in Bakanlıkta önemli hizmetlerde bulunduğunu ve yeni görev yeri olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine ve şehre de bu anlamda büyük katkılarının olacağına inandığını ifade etden Vali Ayhan, tarihi ve doğal dokusuyla bütünleşmiş fiziki yapısı ve ferah ortamıyla dikkat çeken üniversite öğrencilerin de çok şanslı olduklarını sözlerine ekledi.

Vali Salih Ayhan, Aksaray Valisi Aydoğdu’yu Ziyaret Etti

Vali Salih Ayhan, Nevşehir ilindeki ziyaretlerinin ardından Aksaray’a geçti. Vali Salih Ayhan, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü iken yayınlanan kararname ile Aksaray Valiliğine atanan Hamza Aydoğdu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Vali Hamza Aydoğdu, Vali Salih Ayhan ile bir süre görüştü. Ziyaret sonrası Vali Salih Ayhan, şeref defterini imzaladı.

Sivas Valisi Salih Ayhan ile Aksaray Valisi Aydoğdu Milli Eğitim Bakanlığı’nda genel müdür olarak bir süre birlikte görev yapmışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir