TKDK Projeleri Sivas’a Yeni Yatırımlar Kazandıracak

TKDK Projeleri Sivas’a Yeni Yatırımlar Kazandıracak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Sivas İl Koordinatörlüğüne müteşebbislerimiz tarafından sunulan birçok proje incelenmeye başlandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, amaçlarının hazırlanan projelerle ilimiz tarım ve hayvancılığının gelişmesi, çiftçiye ekonomik gelir sağlanması olduğunu ifade ederek, 29 Temmuz 2020 tarihi itibariyle IPARD-II Programı 9. Başvuru Çağrı ilanı kapsamındaki projelerin TKDK’ya kabullerinin tamamlandığını söyledi.

Yapılan birebir tanıtım faaliyetleri, planlama sürecinin aktif olarak işletilmesi sonucunda ilgili çağrı döneminde önemli projelerin hayata geçeceğine inandığını belirten Vali Ayhan, “Tıbbi aromatik bitki üretimi, arıcılık, kırsal turizm gibi projelerin yer aldığı çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi tedbirinden 343 proje, büyük baş ve küçükbaş besi ile süt çiftlikleri, tavukçuluk, kaz yetiştiriciliği gibi projelerin yer aldığı hayvancılık tedbirinden ise 42 proje başvuru yaptı” dedi.

Sivas’ın en çok proje sunan ve projesi kabul gören illerin başında geldiğini hatırlatan Vali Ayhan, “IPARD-II Programı 9. Başvuru Çağrı döneminde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Sivas İl Koordinatörlüğü’ne sunulan toplam 385 projenin yatırım tutarı 144 Milyon TL, hibe tutarı ise 85 Milyon TL’dir.” diye konuştu.

Vali Ayhan, projelerin incelenmesine ivedilikle başlandığını, amaçlarının teslim alınan her projenin yatırıma dönüşmesini sağlamak olduğunu belirterek, müteşebbislere, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere ve il koordinatörlüğüne teşekkür etti.

Kaynak: Sivas Valiliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir