Tarihi Kız Köprüsü Hakkında

Tarihi Kız Köprüsü Hakkında gerek sözlü gerekse sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyümekle kalmamış bizlerede özelden ve diğer türlü yollardan bunun nedeni ne olduğu sorulmuştur bizde sizler için kaynağı belirli yerlerden haberlerimizi topladık ve siz değerli okurlarımıza sunduk.

Şimdi paylaşacağım tweet alıntısında halkımızın duyarını görüyoruz bundan dolayı hareketi geçtik ve sizler için Kız Köprüsü hakkında yazdık…

Sosyal medya üzerinde dile getirilen iddialar üzerine Karayolları Genel Müdürlüğünce ihale edilen Kız Köprüsü resterasyon merkezini ziyaret eden Kaymakamımız Sayın Mehmet Bek yerinde incelemelerde bulundu.

1980’lerde köprü üzerine dökülen 70cm’lik etonun elle söküm işlemi sonrasında sökülen harfiyatın elle yüklenip lastikli kepçe vasıtası ile çekilmesi esnasında çekilen fotoğrafların sosyal medyaya yansıdığını belirten yüklenici firma yetkilileri resterasyonla alakalı kaymakamamızı bilgilendirdi.

Kaymakamımızın resterasyon işlemleri esnasında daha hassas davranılması ve ihale şartnamasine uygun şekilde çalışması noktasında tekrar uyarılarda bulunarak, resterasyon şantiyesindeki emekçi işcilerimize kolaylıklar dileyip ayrıldı.

Vali Ayhan Devreye Girdi

Vali Salih Ayhan gelen tepkiler sonrası hareketi geçti ve bugün bizzat bölgeye gidip incelemerde bulundu ve konuyla ilgili inceleme başlattı. detayarlar geldikçe habere eklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir