STSO’da İstişare Toplantısı

STSO’da İstişare toplantısı yapıldı toplantıda STSO (Sivas Ticaret ve Sanayi Odası) öncülüğünde Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) ele alındı. Salgın tedbirlerinden dolayı video konferans şeklinde yapılan toplantıya

  • Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken
  • Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş
  • Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Güler
  • Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ
  • ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

STSO twitter hesabından toplantıyı Odamız öncülüğünde, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılımı ile Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) kurulmasını değerlendirmek amacıyla video konferans düzenlendi. şeklinde açıkladı.

STSO’da İstişare Toplantısı TÜRASAŞ Ele Alındı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) öncülüğünde, Eskişehir Sanayi Odası Eskişehir Ticaret Odası ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılımı ile Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) kurulmasını değerlendirmek amacıyla video konferans düzenlendi. 


Video konferansa Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Güler, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. 


Programda konuşan Başkanımız Eken, “Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş. (TÜDEMSAŞ), Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) ve Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) genel müdürlüklerinin kapatılarak işletmeler merkezi Ankara’da kurulan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş’ye (TÜRASAŞ) bağlandığını ifade ederek, “İllerimizde bulunan demiryolu yatırımlarının Ankara’da kurulan şirkete bağlanması sonrası bir çok dedikodu çıktı.

Bu konuda tedirginlik yaşandı. Bizler bakanlığımızdan ve vekillerimizden aldığımız bilgileri kamuoyu ile paylaşarak bu tür dedikoduların önünü kestik. Bugün bu toplantıyı sizlerle yapmak istememizdeki amacımız, TÜRASAŞ’ın ne şekilde işleyeceği, illerimizde oluşan tedirginliği azaltmak ve istişare etmek içindir. Katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.
STSO Yönetim Kurulu Üyemiz Babür Sardaş’ın sunumunun ardından yapılan istişare sonrası 3 ilde bulunan Oda Başkanları ve yönetimlerinin, Ankara’da çeşitli temaslarda bulunması kararlaştırıldı. 


Oluşturulacak heyet, önümüzdeki süreçte Ankara’da bir araya gelecek ve çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

Sivas İle İlgili Tüm Haberlerimiz İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir