Sivas’ta Kovid-19 denetimi gerçekleştirildi

Sivas’ta Kovid-19 denetimi gerçekleştirildi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun kararları uyarınca,

“Sağlık için Hepimiz için” mottosuyla, Sivas’ta 81 ille eşzamanlı olarak, vatandaşları bilinçlendirmek ve salgınla mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirmek amacıyla denetim gerçekleştirildi.

Denetimlere katılan Vali Salih Ayhan, ilk olarak şehirlerarası terminali ziyaret ederek, işletmelerin kurallara uyup uymadığını yerinde gördü. Yolcu otobüslerine de uğrayan Vali Ayhan, yolcularla sohbet ederek, maske kullanımına özen gösteren vatandaşlara hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Vali Salih Ayhan, daha sonra terminal taksi durağı ile bölgede faaliyet gösteren halı saha işletmesine de uğrayarak, denetim gerçekleştirdi.

İlimizdeki salgın sürecinde alınan tedbirler ve uygulanan denetimlerle ilgili değerlendirmede bulunan Vali Salih Ayhan, il genelinde yoğun bir denetim gerçekleştirildiğini söyledi.

İl merkezinde 229 ekip bin 11 personel ile denetimlerin kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Vali Ayhan, denetimlerde özellikle toplumun yoğun olduğu yerlerin dikkate alınarak, marketler, pazar yerleri ve toplu taşıma yapılan bölgelere ağırlık verildiğini söyledi.

-Salgını Hep Beraber Başarıyla Atlatacağız

Şehirlerarası terminalde hem denetim yaptıklarını, hem vatandaşı bilgilendirdiklerini hem de talepleri dinlediklerini belirten Vali Ayhan, “Belediyemize terminal içerisinde aldıkları tedbirlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Ateş ölçer ve dezenfektan kullanımıyla birlikte güzel hijyen sağlanmış.” dedi. Sosyal mesafe ve maske kullanımıyla salgın sürecini başarıyla atlatacaklarını dile getiren Vali Ayhan, “Kurumlarımız el birliği ile bu salgın döneminde yoğun şekilde çalışıyoruz.

Bu denetimlerimiz bir taraftan da farkındalık oluşturmak için yapılıyor.” dedi.

-Maske Kullanımı Yüzde 99 Seviyesinde

Sivas’ın yaz döneminde nüfusunun arttığını, özelikle de bayram sonrası yaşanan yoğunluk nedeniyle nüfusun 2 milyona ulaştığına dikkati çeken Vali Ayhan, “Bu süreçte vaka sayılarında biraz artış oldu.

Bu artış bizleri korkutacak düzeyde değil. İçişleri bakanlığımızın talimatları doğrultasında ilimizde tüm kurumlarımızla birlikte sahada aktif çalışıyoruz. Sivas’ta alınan tedbirler ve vatandaşların duyarlılığı sayesinde maske kullanımı oranı neredeyse yüzde 99 seviyesine ulaştı.” diye konuştu.

Vali Salih Ayhan daha sonra İstasyon Caddesindeki esnafları denetleyerek esnaflara maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında tavsiyelerde bulundu. İstasyon Caddesinde denetimlerine devam ederken toplu taşıma aracındaki yoğunluğu fark eden Vali Ayhan, otobüsü durdurarak vatandaşların taleplerini dinledi. Vali Ayhan, tedbirlere hassasiyet gösterilmesi ve maskesiz yolcu alınmaması için de sürücüleri uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir