Sivas’ta 200 Kişi İstihdam Edecek

İş Alanı Politika Sivas Haberleri

Sivas’ta istihdama katkı sağlamak için elini taşın altına koyan 8 firma, 200 kişi istihdam edecek

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte üretim ve istihdam odaklı çalışmalarına devam eden firmaların işgücünü temin etmek için 200 Kişilik İşbaşı Eğitim Programı Protokol İmza Töreni gerçekleştirildi.

Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Toplantı Salonunda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile firmalar arasında imzalanan protokol kapsamında, ilimizde faaliyet gösteren; Tuğra Kanepe Mobilya İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Şok Market, RC Endüstri Ulaşım Araçları AŞ, BİM, Anadolu Optometanik Teknolojileri Sanayi Ticaret AŞ, STM,  Ezel Kozmetik İthalat ve İhracat Ticaret ve Sanayi AŞ, Sabırlar Mermer ve Madencilik İnşaat İmalat Taahhüt Pazarlama İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 3-6 aylık işbaşı eğitim programlarıyla ilimiz istihdamına katkı sağlamış olacak.

Vali Ayhan’dan İşadamlarına Teşekkür

Sivas Valisi Salih Ayhan konuşmasına, Sivas’ın istihdamına ve ekonomisine katkı sağlayan işadamlarına teşekkür ederek başladı.

‘Ocaklar Yanacak, Değirmen Dönecek’ sözleriyle istihdamın önemine vurgu yapan Vali Ayhan, “Üreten ve istihdam sağlayan firmalarımızın her zaman yanında olacağız. Bu tür istihdamlarla heyecan yaşıyoruz. En önemlisi de Sivas’ın üzerinde ölü toprağı serpilmediğini gösteriyoruz.  Devletine milletine sadık olan bizler bu yükü hep beraber taşıyacağız.” dedi.

– Üretimde ve İstihdamda Sivas Büyüyor

Üretimde Sivas’ın giderek büyümeye başladığını ve yeni istihdamlarla da şehrin ekonomik yapısının güçleneceğine dikkati çeken Vali Ayhan, “Sivas’taki büyümeyi sanayi, tarım ve turizm olmak üzere üçlü bir ayak üzerine kurduk. Bu yılı da üretim ve istihdam yılı olarak görüyoruz. Tabi bu dönemde ülkemizin karşı karşıya kaldığı salgın içerisinde işletmelerimiz kendi iç dünyalarını, sosyal yapılarını gözden geçirme imkânı buldu. Üreticimizin, sanayicimizin ve tüccarımızın idareden kaynaklanan nedenlerden dolayı yatırımdan geri durması bizleri çok üzer.  Bunun için etkimizi ve tüm kabiliyetimizi sizlerin önünü açmak için kullanmaya çalışıyoruz. Üretmek çok zor, iş yapmak zor ancak yolumuza bakacağız, başarılı olmak için ter dökeceğiz.” diye konuştu.

– Firmalardan Birliktelik Çağrısı

200 kişi istihdam edecek sözü veren firma yetkilileri ise, ortak paydada buluşarak, “Sivas’ı geleceğe taşımak ve gençlerimizin iş sahibi olmasını sağlamak için azim ve gayretle çalışmalarımız devam edecek.” ifadesini kullandılar.

Konuşmalarının ardından firmalar ile protokol imzalandı.

Tüm Sivas Haberleri İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir