Sivas’ın Saklı Güzellikleri Keşfediliyor

Sivas’ın Saklı Güzellikleri Keşfediliyor Sivas’ı Keşfet parolası ile belli aralıklarla doğa yürüyüşleri yapılmaya devam ediyor.

Sivas’ın saklı kalmış, keşfedilmeyi bekleyen doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak ve turizme kazandırmak maksadıyla gerçekleştirilen yürüyüş etkinlikleri, her yaştan doğaseverin ilgisini görüyor.

Gökyüzüne doğru uzanan çam ormanlarından göl kenarlarına, akarsulardan kanyonlara, vadilerden ovalara, çeşit çeşit bitki ve muazzam manzara eşliğinde Sivası’ın büyük coğrafyasını tanımayı ve tanıtmayı amaçlayan projeyle il genelinde birçok yürüyüş rotası oluşturuldu.

Geçtiğimiz yıl Kızılırmak ve Emirhan kayalıkları yürüyüşleriyle başlayan faaliyetler, bu yıl pandemi kurallarına uygun olarak merkez Karaçayır Ormanları, Gemerek Çat Ormanları, Yıldızeli Yavu Ormanları, Doğanşar Sarısuvat Kanyonu ve Çamlıbel Ormanıyla sürdü.

Vali Salih Ayhan’ın öncülüğünde düzenlenen yürüyüş programlarına; il protokolü, doğa severler ve doğa kulüpleri de katıldı.

Ülkemize ve Dünyaya Tanıtacağız

Yürüyüş faaliyeti sonrasında açıklama yapan Vali Salih Ayhan, “Doğal güzellikleriyle insanın içini ferahlandıran, Sivas’ın her köşesi bambaşka bir güzelliğe sahip. Sivas’ımız 28.488 km² sahip alanıyla çok geniş bir coğrafya ve birçok iklimsel özellikleri de içinde barındırıyor. Sahip olduğumuz doğal güzelliklerimizi hem kamuoyuyla paylaşmak, nefeslenmek hem de spor yapmak amacıyla mesai arkadaşlarımız ve doğaseverlerle birlikte doğadayız. Bu güzel yürüyüş parkurlarını ülkemize ve dünyaya tanıtmak amacıyla bu tür sosyal ve sportif faaliyetlere devam edeceğiz.” dedi.

Vali Ayhan, konuşmasının devamında; “Bizlere dağı taşı, coğrafyayı sevdiren, rehberlik eden ve rotalandıran başta SİVDAK üyeleri olmak üzere, mesai arkadaşlarıma, ilçe kaymakamlarımıza ve belediye başkanlarımıza ve yöre halkına ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Herkesi, Sivas’ın muhteşem doğasını gezmeye ve keşfetmeye davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir