“Sivas’a Değer Katan Her Yatırımda Özel İdarenin Emeği Var”

Sivas İl Özel İdaresi 2021 yılı yaz sezon açılışı, İdaremiz Asfalt Plent Tesisi’nde gerçekleştirildi.

Programa Valimiz Salih Ayhan’ın yanı sıra; Genel Sekreterimiz Kadir Algın, Genel Sekreter Yardımcılarımız Mevlüt Soysal, Alpaslan Ceyhan, birim müdürlerimiz, Merkez İl Genel Meclis Üyelerimiz ile personellerimiz de katıldı.

Tesisi gezerek incelemelerde bulunan Valimiz Salih Ayhan, Sivas İl Özel İdaresinin Sivas’ın her köşesinde emeği ve fedakâr personelinin bir dokunuşu bulunduğunu ifade etti.

Valimiz Salih Ayhan; “Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüze yeni iş sezonunda dualarımızı ve başarı dileklerimizi iletmek için bir araya geldik. 2021 KÖYDES programları kapsamında; 379 projemizi hayata geçirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yoğun ve bereketli bir sezon bizi bekliyor.” dedi.

Sivas İl Özel İdaresinin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Valimiz Salih Ayhan, “Sivas’ın tüm coğrafyasında 28.488 kilometrekare, 1.233 köy ve yaklaşık 700 civarında mezra. İl Özel İdaremizin bu coğrafyanın her köşesinde alın teri, emeği ve fedakârlığı var. Bugün burada sembolik olarak 200’e yakın arkadaşımız olsa da 1000 civarında bir ekibimiz var. İlçelerimizde bütün coğrafyamızda bizimle aynı duyguyu yaşayan, aynı heyecanı paylaşan ve vatandaşımızın ihtiyaçlarını gidermek için gayret veren arkadaşlarımız var. Dolayısıyla bizim karargâhın güçlü olması ve ekibimizin de aynı hedef, aynı anlayış içerisinde hareket etmesi çok önemli” dedi.

Bu yıl çalışma performansının daha artacağını aktaran Valimiz Salih Ayhan, “Covid-19 salgınının olduğu bir zaman diliminde herkes biraz sipere çekilirken, biz dur durak bilmeden hizmet ettik. Çünkü vatandaşımız bizden hizmet bekliyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz. KÖYDES bizim için adeta can suyu. Yaklaşık 72 Milyon TL kaynak direkt sahaya yansıyacak. Toplamda kırsal altyapıya geçen yıl 120 Milyon civarındaydı. Bu sene de bütçemiz 150 Milyonu bulacak. Tabii ki ihtiyaçlar bitmiyor, ihtiyaçlar sınırsız her dönemin kendine has özel ihtiyaçları var. Dolayısıyla biz bu 150 milyona yakın kaynağı kuruşu kuruşuna anlamlı bir şekilde vatandaşımızın ihtiyacına karşılık kullanacağız.” ifadelerine yer verdi.

Sivas İl Özel İdaresinde büyük bir birliktelik duygusunun olduğunu belirten Valimiz Salih Ayhan, “Ben size güveniyorum, inanıyorum. Kurumumuzda güzel beraberlik oluştu. İl Özel İdaresi kamuoyunda çok fazla bilinmezken şu an varlığını herkes biliyor, herkes tanıyor. Şimdi sadece kırsal altyapı çalışması yapan bir kurum değil kültürden, sanata, spordan, eğitim faaliyetlerine Sivas ile ilgili, Sivas’a değer katan ne varsa İl Özel İdaresinin emeği var, alın teri var, gayreti var, fedakarlığı var dolayısıyla ne kadar gurur duysanız az. Çoğunuz Sivaslısınız dolayısıyla nereden gitseniz, hangi sokaktan çıksanız, hangi yola girerseniz İl Özel İdarenin hizmetini mutlaka görürsünüz. Okullarından tutunda müzelerine şehrimize değer katan kültür park projelerinden, termal turizmine kadar her alanda İl Özel İdaremizin müthiş hizmetleri var. Evlatlarımıza, gelecek nesillere bırakabileceğimiz güzel hayırlı güzel hizmetlerimiz var. Geçmiş dönemde sadece köyün ortasına bir çeşme gelsin yeter, sadece köyüne bir araba gidebilecek standartta yol olsun yeter düşüncesi vardı. Şimdi hâmd olsun evlerinize su geliyor, su sayaçları takılıyor altyapı çoğu köylerimizin yapıldı.” dedi.

Valimiz Salih Ayhan, “1233 projenin mutfak hazırlığını yapmak, finansını hazırlamak onu imalata dönüştürmek vatandaşa hizmeti sunmak içinde büyük bir aile hukukuna büyük bir ekip anlayışına ihtiyaç var. Bunu da başaracak kurumsal yapısı güçlü, dinamik hedefleri belli, rotası düzgün, iyi niyetli, temiz ruhlu, fedakâr, gayretli çalışanlarımız var. Rabbim yolunuzu bahtınızı açık eylesin. Yeni sezonumuz ilimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Genel Sekreterimiz Kadir Algın ise konuşmasında, 2020 yılı faaliyetleri ve yeni sezon çalışmaları hakkında bilgi vererek “İl Özel İdaremiz geçtiğimiz yıl, 124.860 ton 5190 araç rodmiks yama malzemesi üretimi yapılarak 877 km köy yolunun asfalt yaması tamamlandı. Sivas’ın tüm coğrafyasında kazasız belasız bir iş sezonu diliyorum” dedi.

“Köylerin Yaşam Standartını Yükseltmek Temel Vazifemiz”

Programın ardından Valimiz Salih Ayhan, Genel Sekreterimiz Kadir Algın ve birim müdürlerimiz ile birlikte, Yol ve Ulaşım Müdürlüğü Kilitli Parke Üretim Tesisini ziyaret etti. Tesisi gezen Valimiz Ayhan, üretim kapasitesi ve mevcut durumu hakkında bilgi aldı.

Köylerin yaşam standartını yükseltmenin temel vazife olduğunu dile getiren Valimiz Salih Ayhan, “İl Özel İdaremizin kırsal altyapı çalışmalarının en önemli ayaklarından biriside parke taşı üretimi. Köylerimizde yol, içme suyu ve kanalizasyon altyapısının bitmesinin ardından köylerimizde parke ihtiyacı da gideriyoruz. Taşları döşeyerek vatandaşlarımızı çamurdan kurtarıyor, yaşam standartının yükselmesini arzuluyoruz.” dedi.

8 Milyon Metrekare Kilit Parke Taşı Ürettik

Valimiz Salih Ayhan, “2012 yılında bu tesislerimiz kuruldu. O günden bu güne kadar yaklaşık 8 milyon metrekare parke taşı üreterek 935 köyümüzün ihtiyacını giderdik. Bu rakam kırsal nüfusumuzun yaklaşık %80’i demek oluyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi inşallah bu yılda 300 bin metrekare parke taşını gerek tesislerimizde üreterek gerekse özel sektörden alımını yaparak köylerimize ulaştıracağız. İl Özel İdaremizin hizmet çeşitliliği her alanda devam etmektedir. İnşallah daha nitelikli tesislerin kurulmasıyla Sivas’ımızın her köşesinin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Köylülerimizin bu önemli hizmete sahip çıkmalarını istiyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir