Sivas İl Genel Meclisi Kadına Yönelik Şiddete Karşı Tek Ses Oldu

Sivas İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 4. Haftasının 3. Oturumunu İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirdi.

2021 yılı bütçe çalışmalarında sona gelindiğini ifade ederek konuşmalarına başlayan İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş, “Yatırım programı yarın itibarıyla çalışmalar tamamlanarak Cuma günü Meclisimizin onayına sunulacaktır. Şimdiden Sivas’ımıza ilçelerimize, köylerimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmasında ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne vurgu yapan İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş, “Birleşmiş Milletler kayıtlarına göre; bir saatlik İl Genel Meclisi toplantısı süresince dünyada 11 tane kadın öldürülüyor. Yarınki toplantımıza kadar ise 246 kadın öldürülmüş olacak. On binlerce kadın ise şiddete maruz kalıyor.  Bu sosyal bir hastalıktır. Katillerin %57’si işsiz veya eğitimsiz. %86’sının ilk suçu. Büyük bir çoğunluğunun sebebi ise kıskançlık. Ülkemizde %20-25 oranında azalma var. Ancak 1 tane kadın dahi öldürülüyorsa bu çoktur. Kadına yönelik şiddete karşı hep birlikte mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İl Genel Meclisi Üyelerimiz Semra Temurbaş Mavibulut ve Arzu Polat ise mecliste gündem dışı söz alarak ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı’ tepki göstererek bugün vesilesiyle kadınlara verilen destekten ötürü teşekkür ettiler. Diğer yandan Kadın İl Genel Meclisi Üyeleri turuncu kurdele takarak ‘turuncu çizgi’ye vurgu yaptılar.

Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş tarafından Kadın İl Genel Meclisi Üyelerimiz Semra Temurbaş Mavibulut, Arzu Polat ve Meclis Sekreteri Birsen Yamen’ çiçek takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir