Sivas İki Önemli Fabrikaya Kavuşuyor

Ekonomi İş Alanı Sivas Haberleri Sivas'taki Çalışmalar Üretim

Sivas İki Önemli Fabrikaya Kavuşuyor Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret AŞ (SİVTAŞ), bünyesinde hizmet verecek olan yem fabrikası ile süt işleme tesisi inşaat çalışmalarını I. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) II. Kısımda inceleyerek, yüklenici firmadan bilgi aldı.

Burada açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, Sivas’ın iki önemli tesise kavuşacağını ifade ederek, “İlimiz bir değer kazanıyor, Sivas’ın yeni bir markası doğuyor diyebiliriz.

Buradaki inşaatı sık sık ziyaret edip, işlerin ilerleyişini yakından takip ediyoruz. Önemli ve ciddi bir ilerleme kaydedildi. Bundan dolayı çalışanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Tarımda Sivas’ın iyi bir alt yapıya sahip olduğunu belirten Vali Salih Ayhan, “Biz her alanda mutlaka lokomotif bir güç oluşturmaya çalışıyoruz. Tarım ve hayvancılıkla üretimleri ile bizleri mutlu eden çiftçilerimiz yoğunlukta.

SİVTAŞ, onlara rehberlik danışmanlık yapacak, önünü açacak, bunların biraz daha moral ve motivasyonunu artıracak, öğrettiklerini de alıp işleyecek” diye konuştu.

29 Ekim’de Yem Fabrikası İle Süt İşleme Tesisini Hizmete Açmayı Planlıyoruz

Sivas Teknik Tarım AŞ’yi Sivas Belediyesi ile birlikte hayata geçirdiklerini hatırlatan Vali Ayhan, “Geçen yıl 29 Ekim’de fabrikaların temellerini attık. İnşallah bu 29 Ekim’de de üretime başlayacağız.

Sivas’ımızın bir diğer kazandığını özellikle ifade etmek istiyorum. Sivas, tarım ve hayvancılıkta Türkiye adeta üs olacak. Hububatta, aromatik bitkilerde, hayvancılıkta, damızlık ve sağmalda, bütün bu tarım ve hayvancılıktaki ana unsurlarda Sivas, bir cazibe merkezi olacak.

Çünkü altyapımız ve coğrafyamız buna müsait. İrade var, cesur yürekli çiftçilerimiz ve yatırımcılarımız var. İnşallah SİVTAŞ, ilk fabrikaları ile Sivas’ımızda adından sıkça söz ettirecek, çok önemli markamız olacak” şeklinde konuştu.

Sivas’ı Her Alanda Daha İyi Yerlere Taşıyacağız

Sivas’ı her alanda daha iyi noktalara taşımak için gayret gösterdiklerini ifade eden Vali Ayhan, “İlimizi dünya turizminde de çok iyi noktalara getirmek için çalışıyoruz. Kültür Turizm Tanıtım AŞ’de yine turizmi lokomotif edecek, bununla birlikte termal turizme yönelik SİVJET yani Sivas Jeotermal AŞ’yi kurduk. Bu şirketimizde termal turizmi yönetecek. Bununla birlikte eğitimle, sanayiyle ilgili çalışmalarımız var. İŞGEM AŞ’yi kurduk, bununla birlikte onun içerisinde olacak inovasyon merkezleri oluşturuyoruz. 1. OSB, her geçen gün gelişiyor. Demirağ OSB’de arsa tahsislerine başladık. Yani Sivas tarımda, hayvancılıkta, sanayide, turizmde, eğitimde tüm alanlarda bir gelişme içerisinde” dedi.

Gece Gündüz Var Gücümüzle Hep Birlikte Çalışıyoruz

Dünyanın değiştiğini, Türkiye’nin de değişirken Sivas’ın yerinde sayamayacağını belirten Vali Ayhan, “Gece gündüz var gücümüzle hep birlikte çalışıyoruz. Sivas’ımızın bu günü dünden çok çok daha iyi olacak, yarında bugünden iyi olacak, çünkü iyi bir heyecan, iyi bir ekip, iyi birliktelikler, iyi bir huzur var bu şehirde. İnşallah bu güzelliklerde Sivas’ımızın bir adım daha öteye gitmesini sağlayacak” diye konuştu.

OSB’de 20’ye Yakın Yeni Fabrika Üretime Geçecek 

1.OSB’de 20’ye yakın fabrikanın yer tahsisinin yapıldığını hatırlatan Vali Ayhan, “Sivas her alanda gelişme kaydediyor. Pandemi sürecine rağmen hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Sivas’ımız üretmeye, çalışmaya devam ediyor. Yeni fabrikalarımız ile ilimiz istihdamda ve üretimde daha iyi noktalara gelecek. Müteşebbislerimizi Sivas’ı gezmeye, ilimizi görmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.Vali Salih Ayhan’a incelemelerinde Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cengiz Nayman, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, SİVTAŞ AŞ Genel Müdürü Hakan Bozbıyık ve diğer yetkililer de eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir