Sivas Belediyesinden Eğitime Tablet Bilgisayar Desteği

Sivas  Belediyesinden Eğitime Tablet Bilgisayar Desteği Covit-19 Pandemisi sürecinde online eğitime erişimde zorluk yaşayan çocuklara, Sivas Belediyesinden tablet bilgisayar desteği sağlanıyor.

Şehir merkezindeki 3560 öğrenciye verilmek üzere içerisinde aylık 30 GB internet yer alan tablet bilgisayarların ilk etabı, düzenlenen törenle dağıtılmaya başlandı.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen tablet bilgisayar dağıtım töreni, İstiklal Marşı’mızın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Programın açış konuşmasını yaparak projenin öneminden ve hedeflerinden bahseden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bugün sembolik olarak tablet dağıtımına başladık. Gelecek haftadan itibaren aylık 30 GB 12 ay taahhütlü yapılmış şekilde 2000 öğrencimize dağıtımın gerçekleştireceğiz. Hedefimiz 5000 öğrenciye ulaşmak.” dedi.

“Hep Birlikte Çalışacağız”

Millete karşı vazifemizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz diyen Belediye Başkanı Bilgin; “Sivas bizim kara sevdamız, bunu yaparken de asla ben yaptım anlayışıyla değil şehrin dinamiklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, ortak bir hedef belirleyerek ve bu ortak hedef doğrultusunda hep birlikte çalışacağız. Bu projeye destek veren başta sayın valimiz olmak üzere, bütün sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Hep birlikte Sivas’a değer katmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Her Zaman Sizin Yanınızdayız”

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, “Belediyemizin bu çalışması eğitim noktasında ve kurumlarımızla işbirliği noktasında Türkiye’ye örnek oldu. Ortak paydamız Sivas, Sivas’ın geleceği eğitim yatırımıdır. Tabletini alacak bütün öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olsun bizler her zaman sizin yanınızdayız. Size düşen tek şey çok çalışmak, sizler çok çalışarak bu şehre ve bu ülkeye olan görevinizi en iyi şekilde yerine getireceksiniz.” dedi.

“Türkiye’nin Yarınları Daha Aydınlık Olacak”

Eğitimin sadece Milli Eğitim Bakanlığının bünyesinde yürütülecek bir çalışma olmadığını söyleyen TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Eğitim bu ülkedeki herkesin önceliği olmalıdır. Vatandaşımız eğitim konusunda yapması gereken ne varsa yerine getirirse eğitim hedeflenen kaliteye ulaşır. Türkiye birçok alanda çok büyük mesafe kat etti. Bugün Türkiye’nin en büyük sermayesi beşeri sermayedir. Beşeri sermayeyi nitelikli kılan da eğitimdir. Ortak akılla kurumlarımızın ve velilerimizin de katkısıyla Türkiye’nin yarınları daha aydınlık olacak.” ifadelerine yer verdi.

Eğitime yapılan yatırımların önemine dikkat çeken Sivas Valisi Salih Ayhan, “Yol yapacağız, yatırımlar yapacağız, bina yapacağız, park yapacağız. Ancak bu nesli ihya edemezsek yaptığımız işlerin de çok anlamı olmaz. Geleceğimizin gücü yetiştirdiğimiz gençlerle alakalıdır. Belediyemizin atmış olduğu bu adım takdire şayandır.” dedi.

“Sivas, Eğitimde Altın Çağını Yaşamaya Devam Ediyor”

Sivas Belediyesinden Eğitime Tablet Bilgisayar Desteği Sivas Belediyesi’nin uzun vadede unutulmayacak güzel işlere imza attığını dile getiren Vali Ayhan, “Değerlerini özümsemiş ve geçmişine saygılı ilk gençlik yetiştirmek hepimizin asli görevidir. Türkiye’de eğitim altyapı noktasında Sivas 1 numara. Sivas, eğitimde altın çağını yaşamaya da devam ediyor. Çok fonksiyonlu binalar yaptık, derslik başına düşen öğrenci sayımız 18 oldu. 6400 dersliğimiz var.” şeklinde konuştu.

“Sivas Eğitimde İmrenilen Bir İl”

Eğitimde hiçbir mazeretin olmadığını söyleyen Vali Ayhan, “Gece gündüz çalışacağız. Eğitim toplumsal bir konudur. Herkesin görevidir. Bütün idarecilerin görevi, eğitimdir. Sivas eğitimde imrenilen bir il oldu. Tüm kurumlarımızla bu birlikteliği gerçekleştirdik. LGS’de bunun meyvelerini aldık. Onu sürdürebilir kılmak için çalışmalarımız da devam etmektedir.” diye konuştu.

Salgın sürecinde sürdürülen eğitim faaliyetlerinden de bahseden Vali Ayhan, “Rehberlik hocalarımız 85 bin velimizi arayarak bilgilendirme yaptı. Çocuklarımızın eğitim konusunda geri kalmaması için çalışmalar yaptı. Türkiye’de en çok kitap dağıtan il olduk. Okullarımızı açmak için çok yoğun gayret gösterdik ama bundan sonraki süreç çok çok daha önemli. Pazartesi günü 70 bine yakın öğrencimiz ders başı yapacak. Tüm planlamamızı yaptık. Dijital imkânlardan faydalanmak zorundayız. Çocuklarımızı dijital bağımlılığa kaptırmadan yüz yüze eğitime devam etmeliyiz.” dedi.

Konuşmaların ardından, Sivas Belediyesine okulları ve muhtarlar aracılığıyla başvuran öğrencilerden uygun görülenlere Vali Salih Ayhan ve il protokolü tarafından tabletleri teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir