Şehri Sultandan Kareler

Sanat Sivas Haberleri

Şehri Sultandan Kareler Fotoğraf yarışmasında yeni güncellemeler yaşandı yaşanılan güncellemede başvuruların 25 Ağustosa kadar uzatıldığı bildirildi.

“Şehri Sultandan Kareler” Fotoğraf Yarışması Başvuruları 25 Ağustos 2020 Tarihine Kadar Uzatıldı

Sivas Valiliği himayesinde Sivas Kültür AŞ’nin koordinesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, Sivas 4 Eylül Fotoğraf Sanatı Derneği’nin katkıları ile düzenlenen “Şehri Sultandan Kareler” isimli ulusal fotoğraf yarışması başvuruları 25 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatıldı.

19.12.2019 tarihi itibariyle başlayan ve ulusal çapta ilk kez yapılan yarışmada, pandemi nedeniyle süre uzatımına gidildi.

Yarışma Ödül Töreni 4 Eylül’de Yapılacak

Yarışma takviminin 4 Eylül haftası içerisine alındığını hatırlatan Sivas Valisi Salih Ayhan, “İlimizin zenginliklerini yansıtan, Sivas’ı en iyi anlatan kareler ile güzel bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Şehirlerin Sultanı Sivas için düzenlenen yarışmada en güzel fotoğrafları seçmek için jürimizin bir hayli zorlanacağını düşünüyorum. Koronavirüs nedeniyle yarışmamıza gelen erteleme taleplerini dikkate aldık ve süreyi uzattık. Yarışmamıza son başvuru tarihimiz 25 Ağustos, jüri toplanma tarihimiz 28 Ağustos, sonuç bildirim tarihimiz 30 Ağustos, ödül törenimiz ise 4 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşecek.” dedi.

Düzenlenen faaliyetin ilimizin tanınabilirliğini arttırmak, şehrimize ait bir görsel bellek oluşturmak adına önemli olduğunu dile getiren Vali Ayhan, “Amacımız o anları yakalamaktır. Sivas Valiliğinin geleceğe dönük çalışmalarında fotoğraf sanatını kullanarak ileriye güzel bir miras bırakmak da hedeflerimiz arasındadır.” ifadelerini kullandı.

Yarışma başvuruları ve sonuçları için Sivas Valiliğinin ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun web sitelerinin kullanılacağını hatırlatan Vali Ayhan,

“Yarışmada İzzet Keribar, İbrahim Zaman, Özer Kanburoğlu, Ozan Sağdıç ve Levent Erdinç seçici kurul üyeleri olarak görev aldılar.

Ödüllü yarışmada birinciye 10 Bin TL, ikinciye 8 Bin TL, üçüncüye 5 Bin TL verilecek. Mansiyon ödülü 2 Bin TL (6 Adet), özel ödül de Bin TL olarak belirlendi. Yarışmada sergileme ve satın alma ödülü de olacak. Bu bol ödüllü yarışmayı fotoğraf severlerin kaçırmamasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Her Katılımcı 4 Fotoğraf İle Yarışmaya Katılabiliyor

“Şehri Sultandan Kareler” isimli ulusal fotoğraf yarışması dijital kategoride renkli fotoğraf olmak üzere tek bölüm şeklinde gerçekleştiriliyor.

Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş tüm fotoğraf severler en fazla 4 fotoğraf ile ücretsiz katılabiliyor. Sivas il sınırları içinde çekilmiş fotoğraflar yarışmaya kabul edilirken daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren eserler yarışmaya dâhil olamıyor.

Yarışmaya katılacak eserlerde de çekim tarihi aranmıyor.  

04 Eylül 2020 tarihindeki sergi ve ödül töreni sonrası Uluslararası Fotoğraf Federasyonu tarafından 1985 yılında A.Fiap (Sanatçı), 1988 yılında da E.Fiap (Ekselans) unvanları ile onurlandırılan Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar da fotoğraf severlere konferans verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir