Şehidimiz Muhammed Demir Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehitlerimiz Sivas Haberleri

Şehidimiz Muhammed Demir Son Yolculuğuna Uğurlandı Siirt’in Pervari ilçesi Doğan köyü bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan hemşehrimiz Muhammed Demir son yolculuğuna uğurlandı.

Siirt İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen “Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan 2020-23 Operasyonu” kapsamında, 15 Temmuz’da Değirmentaşı Tepe Bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada hemşehrimiz Muhammed Demir şehit oldu. 

Şehidimizin naaşı 16 Temmuz’da Sivas Nuri Demirağ Havalimanına getirildi. Şehidin eşi Hilal ve 2 yaşındaki kızı Afra Demir de aynı uçakla Sivas’a geldi. Şehidin cenazesi polis mangası tarafından askeri uçaktan indirilerek cenaze aracına konuldu. Şehidin annesi Dilber ve babası İbrahim Demir ayakta durmakta güçlük çekerken, acılı aileyi yetkililer teselli etti. Şehidimizin cenazesini Vali Salih Ayhan, il protokolü, askeri erkân, emniyet teşkilatı ve ailesi karşıladı.

Havaalanındaki karşılamanın ardından konvoy eşliğinde kent merkezine getirilen şehidimizin cenazesi, Numune Hastanesi morguna konuldu. Buradan da helallik alınmak için baba ocağının önüne getirildi. 

Şehit Polis Memuru Muhammed Demir’in cenazesi, Yukarı Tekke Mezarlığı’ndaki Garnizon Şehitliği’nde, İl Müftüsü Yusuf Akkuş tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından polis şehitliğinde dualarla toprağa verildi. 

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek yapılan şehidimizin cenazesine, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Milletvekili M. Habib Soluk, Özel Harekât Daire Başkanı Selami Türker, Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanı Ayşegül Özcan, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, askeri, adli ve mülki erkân, emniyet mensupları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve şehidimizin ailesi ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir