SCÜ’de Eğitim Atölyelerinin Açılışı Gerçekleştirildi

SCÜ’de Eğitim Atölyelerinin Açılışı Gerçekleştirildi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından öğrencilerin teorik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerini de görebilecekleri ve bilimsel çalışmalar gerçekleştirebilecekleri; öğretim üyelerinin de birtakım proje ve yayınlarla çıktılara ulaşabilecekleri tam donanımlı Gastronomi ve Hamurhane Eğitim Atölyeleri’nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış programına Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Genel Sekreter Prof. Dr. Kadir Özköse, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Enis Baha Biçer ile Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç katıldı.

Açılış programında konuşan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç, “Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın desteği ile Gastronomi Eğitim Atölyesi ve Hamurhane Eğitim Atölyesi’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu atölyelerimiz 6+2’lik sitemde öğrencilerimizin iş başı eğitimleri açısından oldukça önemli bir çalışma. Öğrencilerimizin bu mutfaklarda aldıkları eğitim neticesinde sektörün istediği nitelikli elemanlar olarak mezun olacaklar. Bu atölyeler fakültemize, üniversitemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Öğrencilerimizin uygulamalı eğitim almaları açısından önemli bir çalışmaya imza atıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Göreve geldiğimizde Turizm Fakültesi, Turizm Yüksekokul olarak faaliyet gösteriyordu. Fakülte olduktan sonra bir proje hazırlanmıştı. Biz bu projeyi gerçekleştirdik. Proje kapsamında Turizm Fakültemiz modern bir mutfağa kavuştu. İnşallah öğrencilerimiz buradan gerektiği gibi yararlanırlar. Malum COVİD-19 pandemiden dolayı öğrencilerimiz üniversiteye gelemiyorlar. Fakültede ki hocalarımızda ders içeriklerine göre uygulamalı olarak çektikleri videoları öğrencilerimizle paylaşıyorlar. Bu açıdan bu çalışma örnek bir çalışmadır. Bu güzel projeden dolayı dekanımıza, dekan yardımcılarımız ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yapılan konuşmalarına ardından Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ve beraberindekiler açılışı gerçekleştirilen atölyeleri gezerek Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dekanı Hakan Koç’tan eğitim atölyeleri hakkında bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir