Okullarımızı Birlikte Açacağız

Okullarımızı Birlikte Açacağız Sivas Valisi Salih Ayhan, eğitim-öğretime verilen arada Sivas İl Özel İdaresince bakım ve onarımı yapılan okullarda incelemede bulundu. – Denetimlerimizi Sürdürüyor, Vatandaşlarımızı Uyarıyoruz

Sivas Valisi Salih Ayhan, eğitim-öğretime verilen arada Sivas İl Özel İdaresince bakım ve onarımı yapılan okullarda incelemede bulundu.

İlk olarak 21 Eylül’de kapılarını minik öğrencilere açacak olan Halide Edip Adıvar Anaokulu’nda yapılan son hazırlıkları inceleyen Vali Salih Ayhan, ailelere ve eğitimcilere bu süreçte önemli görevler düştüğünü belirterek, başarılar diledi.

Daha sonra yeni eğitim – öğretim dönemi öncesinde bakım ve onarımları yapılan okulları gezen Vali Ayhan; Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi, Sivas Lisesi, İMKB Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunarak idareci ve teknik sorumlulardan bilgi aldı.

İncelemenin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Ayhan, il genelinde bakım ve onarımı yapılan okulları ziyaret ettiklerini belirterek, “21 Eylül tarihinden itibaren okullarımız kademeli bir şekilde eğitime başlayacak. Gerek ortaokullarımız, gerekse liselerimiz de her an eğitime başlayacak gibi hummalı bir çalışma yürütülmektedir. Mart ayından itibaren eğitim kurumlarımız kapalı. Pazartesi gününden itibaren ise öncelikle anaokullarımız pandemi kurallarına uygun bir şekilde açılacak. Biz bütün okullarımızı her yönüyle eğitime hazır hale getirmek için gayret gösteriyoruz. İl genelinde şu an 90 okulumuzun büyük ve küçük onarım adı altında gerekli bakımları yapılmaktadır. Yeni okul inşaat yapımları da hızla devam etmektedir.” dedi. 

– Denetimlerimizi Sürdürüyor, Vatandaşlarımızı Uyarıyoruz

Fiziki eğitim altyapısı anlamında Sivas’ın Türkiye’nin en iyi illerinden birisi olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Tekli eğitime geçen ender illerden birisiyiz. Evlatlarımızın eğitim hakkından mahrum kalmamaları için pandemi ile mücadelede vatandaşlarımızdan bize destek olmalarını istiyoruz. Hamdolsun pandemi ilimizde son haftalarda azalış eğitimi göstermektedir. Ancak rehavete asla kapılmayacağız. Denetimlerimizi sürdürüyor, vatandaşlarımızı uyarıyoruz.  Tedbirlere uyma noktasında hassasiyet gösteren bütün vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Tüm kamu hizmetlerini etkin bir şekilde vermeye çalışıyoruz. Ben bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sivas her hal ve şartta eğitime hazırdır.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir