O Köydeki Çocuklar Artık Eba’ya Girebilecek

Eğitim Sivas Haberleri

O Köydeki Çocuklar Artık Eba’ya Girebilecek ‘Eğitime Büyük Destek’ sloganıyla başlatmış olduğu kampanya ile şehir merkezindeki ihtiyaçlı öğrencilere tablet dağıtan Sivas Belediyesi, köydeki öğrencilerin çağrısına da duyarsız kalmadı.

Sivas’ın Altınyayla İlçesi Gümüşdiğin köyünde uzaktan eğitim alma imkânı olmayan öğrenciler EBA’ya giremedikleri için video klip hazırlayarak yardım çağrısında bulundu. Çocukların bu seslerini sosyal medyada duyan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, hemen talimat vererek köyde öğrenci bulunan her eve bir tablet göndereceğinin sözünü verdi.

Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman ve ekibi de bugün Gümüşdiğin köyüne giderek onlarca çocuğun yüzünü güldürdü.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Sivas’ımız bizim için bir bütün. Altınyayla Gümişdiğin Köyündeki gözleri ışıl ışıl olan bu yavrularımıza, Sivas Belediyesi olarak internet paketiyle birlikte tabletlerini pazartesi günü gönderiyoruz.” demişti.

Başkanımız Hilmi Bilgin’in talimatıyla Başkan Yardımcımız Ahmet Duman ve ekibi Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut’la birlikte Gümüşdiğin köyüne giderek internet paketli tabletleri ve içerisinde konu anlatımlı test kitapları ile eğitim materyallerinin yer aldığı okul çantasını öğrencilere hediye etti. Tabletleri alan öğrencilerin gözlerindeki mutluluksa görülmeye değerdi.

Tablet dağıtımı sırasında öğrencilerle sohbet eden Başkan Yardımcımız Ahmet Duman “Siz bize bir video çekmişsiniz. Başkanımız Hilmi Bilgin’de o videoyu izlemiş ve bize talimat verdi. Sizin derslerinize yardımcı olabilmek adına uzaktan eğitime de katılabilmeniz için internet paketli tabletlerinizi sizlere gönderdi. Ayrıca size içerisinde yardımcı ders kitaplarının yer aldığı konu anlatımlı test kitapları, hikâye kitapları eğitim materyallerinin bulunduğu okul çantası da gönderdi. Artık uzaktan eğitime de bağlanabilirsiniz testlerinizi de çözebilirsiniz.” dedi.

Daha sonra çocuklar köy okulunun önünde toplanarak bir video daha çekerek teşekkür mesajlarını Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e gönderdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir