Milli Eğitim Müdürümüz Okullarda İncelemede Bulundu

Eğitim Sağlık Sivas Haberleri

Milli Eğitim Müdürümüz Okullarda İncelemede Bulundu Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Zara ve Hafik’te Okulları Ziyaret Ederek, Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Öncesinde Alınan Tedbirleri İnceledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Yıldızeli ve İmranlı’da Okulları Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe temaslarına Zara ve Hafik ile devam etti.

İlk ziyaretini Zara’ya gerçekleştiren Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Ahmet Karakuş ile birlikte Şehit Üsteğmen Hacı Bayram Elmas İlkokulunu ziyaret etti.

Okulda görev yapan öğretmenlerle bir süre sohbet eden Savaşçı, uzaktan eğitime erişim imkanı bulunmayan öğrenciler için okulda oluşturulan EBA Destek Noktasında online derslere katılan öğrencilerle de bir araya geldi.

Bir süre online derslere konuk olan Savaşçı, öğrencilerine en iyi eğitim vermenin gayreti içiresinde olan öğretmenlere teşekkür etti.

Daha sonra yeni-eğitim öğretim yılı öncesinde alınan tedbirleri inceleyen Savaşçı, tüm hazırlıkların MEB ve TSE tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda yapılmasını istedi.  

Savaşçı, buradaki incelemelerinin ardından Karakuş ile birlikte Zara Atatürk Anaokulu ve Mehmet Akif İlkokulunu da ziyaret etti. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, okul binaları ve sınıflarda alınan tedbirleri yerinde inceledi. Savaşçı, okulların ardından iç tefrişat çalışmaları son aşamaya gelen Zara Öğretmenevi binasında incelemelerde bulundu.

Zara’daki temaslarının ardından Hafik’e geçen Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahit Yıldız ile birlikte okulları ziyaret etti. İlk olarak Şehit Adem Çelik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Savaşçı, okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin kısa bir değerlendirme yaptı.

Okulda alınan tedbirleri yerinde inceleyen Savaşçı, daha sonra Şehit Turgay Çelik Anaokulu ve Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Yıldızeli ve İmranlı’da okulları ziyaret ederek MEB ve TSE tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” kapsamında alınan tedbir ve düzenlemeleri yerinde inceledi.

İlk olarak Yıldızeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Baral ile birlikte Yıldızeli Anaokulunu ziyaret eden Savaşçı, bir süre okulda görev yapan öğretmenlerle sohbet etti.

Okul girişi ve sınıflarda alınan tedbirleri inceleyen Savaşçı daha sonra Baral ile birlikte Yıldızeli İMKB Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret etti. Okulda görev yapan öğretmenlerle öğretmenler odasında bir araya gelen Savaşçı, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Savaşçı; “Asıl olan öğrencilerimizin ve sizlerin sağlığıdır. Biz sizlerin sağlığını tehlikeye atacak hiçbir işi yapmayız. İnşallah el birliğiyle okullarımızı güvenle açarak yüz yüze eğitime başlayacağız. Hepimiz öğrencilerimizi, onların cıvıltısını çok özledik.” İfadelerini kullandı.

Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, görüş, öneri ve talepleri de dinledi.

İMRANLI’DA ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ ZİYARET

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın ikinci durağı ise İmranlı ilçesi oldu. İlk olarak İmranlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Savaşçı, kurum personeli ile bir süre sohbet etti. Savaşçı, daha sonra İmranlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şafak Turan ile birlikte Pamuk Aslan Kuzköy Anaokulunu ziyaret etti. Okulda alınan tedbirleri yerinde inceleyerek bilgi alan Savaşçı, Milli Eğitim Bakanlığının planlamaları doğrultusunda 21 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitimin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi. Savaşçı, ilçedeki tüm okul idarecilerinin ve öğretmenlerin “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”nu dikkatlice okuyarak bu doğrultuda hareket etmelerini istedi.

İncelemelerinin ardından okuldan ayrılan Savaşçı, yol üzerindeki ırmak kenarında vakit geçiren öğrencileri fark etti. Aracını durdurarak öğrencilerin yanına giden Savaşçı, sürpriz ziyaret karşısında şaşkınlık yaşayan öğrencilere kendisini tanıtarak sohbet etti. Öğrencilere online eğitimlere katılıp katılmadıklarını soran Savaşçı, “Okulunuzu çok özlediğinizi biliyorum. İnşallah alınan tedbirlerle birlikte okullarımız açılacak ve yeniden okullarınıza kavuşacaksınız.” Dedi.

Öğrencilere kitap hediye eden Savaşçı, “Derslerinize iyi çalışın, online eğitimlerinizi ihmal etmeyin ve bunun yanında mutlaka bol bol kitap okuyun.” Şeklinde konuştu.

Savaşçı, daha sonra Turan ile birlikte İmranlı Cumhuriyet Ortaokulu ve Asım Özden Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret etti. Okul idarecileri ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Savaşçı, ardından okul binası ve dersliklerde alınan tedbirleri inceledi. Savaşçı, tüm hazırlıkların eksiksiz bir şekilde ve ivedilikle tamamlanması talimatını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir