Meclis Tam Kapanmanın Ardından Toplandı

Sivas İl Genel Meclisi tam kapanmanın ardından Mayıs ayı toplantılarına başladı.

Mayıs ayı toplantıları İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya; Sivas Valimiz Salih Ayhan ve Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Kadir Algın’da katıldı.

İl Genel Meclisi üyelerinin geçmiş Ramazan Bayramlarını tebrik eden Valimiz Ayhan, Mayıs ayı toplantılarının ilimiz için hayırlar getirmesini diledi. Meclisine hitaben konuşan Valimiz Salih Ayhan, “Kudüs’te yaşanan zulmü hissetmemek, yaşamamak elde değil. İsrail’i şiddetle, lanetle kınıyorum.”  dedi.

Yaz döneminin başladığını ve Sivas İl Özel İdaresi için yoğun bir çalışma sezonu olacağını ifade eden Valimiz Salih Ayhan, “KÖYDES programları oluştu, kısa süre içerisinde Bakanlığa göndereceğiz. Yaklaşık 72 milyon TL ilimize tahsis edildi. En çok pay alan illerden birisi Sivas. Direk yatırıma giden, sahada karşılık bulan anlamlı bir proje. 2005’ten beri toplam 530 milyon TL, KÖYDES’ten köylerimize aktarılmış oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra konuşan Genel Sekreterimiz Kadir Algın ise, ihalesi tamamlanan ve çalışmaların başladığı Yeni Makine İkmal Tesislerimizin taşınma süreci hakkında İl Genel Meclisi Üyelerine detaylı bilgi verdi.

Meclis, Mayıs ayı toplantılarında İl Özel İdaresi 2020 yılı Bütçe Kesin Hesabını görüşecek. Diğer yandan, komisyonlara gönderilen konularda görüşülerek mecliste karara bağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir