Lider Çocuklar Geleceğe Nefes Oldu

Lider Çocuklar Geleceğe Nefes Oldu Tarım ve Orman Bakanlığı’nın öğrencilere; hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak için gerçekleştirilen “Lider Çocuk Tarım Kampı”, Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Etkinliği ile birleştirilerek coşkuyla kutlandı.

Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Etkinliği Esenyurt Mahallesi Ahmet Türkseven İlkokulu karşısında yer alan sahada düzenlendi. Etkinlik; Sivas Valimiz Salih AYHAN, Belediye Başkanı Hilmi BİLGİN, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI, İl Müdürümüz Seyit YILDIZ ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bakanlığımızca her yıl öğrencilere doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliği düzenlenmektedir. Bu yıl  “Lider Çocuk Tarım Kampı” programı 11 Kasım 2020 tarihlerinde  “Fevzipaşa İlkokulu” 4/A sınıfından toplam 37 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. “Lider Çocuk Tarım Kampı” kapsamında öğrencilerimiz “Milli Ağaçlandırma Günü” olan 11 Kasım 2020 tarihinde 81 İlde eş zamanlı düzenlenen “Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi” fidan dikim etkinliğine katıldılar.

 Fidan dikim etkinliğinin ardından Sivas Valimiz Salih AYHAN, Belediye Başkanı Hilmi BİLGİN ve İl Müdürümüz Seyit YILDIZ tarafından Fevzipaşa İlkokulu öğrencilerine katılım belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir