Kuran Kursu ve Hafızlık Merkezinin Temeli Atıldı

Eğitim Sivas Haberleri

Kuran Kursu ve Hafızlık Merkezinin Temeli Atıldı .Temel atma töreni gerçekleştiren Kuran Kursu Külliyesinin töreninde çeşitli isimler yer aldı.

İl Müftülüğü tarafından Kılavuz Mahallesi 80. Yıl Bulvarında Kuran Kursu Külliyesinin Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. Törene Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, İl Müftüsü Yusuf Akkuş, TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı İsmet Yılmaz ve Vali Salih Ayhan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Morali Baba Kuran Kursunun ihtiyacı karşılamaması nedeniyle ilimizde ihtiyaç haline gelen yeni Kuran Kursu ve Hafızlık Külliyesinin temeli Kılavuz Mahallesi 80. Yıl Bulvarında törenle atıldı.

5 bin 650 metrekare alan üzerine inşa edilecek külliye 5 katlı olacak. İçerisinde 41 derslik, eğitim ve konferans salonları, sosyal donatı alanları yer alacak. Külliye yaklaşık 10 milyon lira maliyetle 2021 yılında tamamlanacak.

Törende konuşan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Moralibaba Kuran Kursu 1983 yılında yapılmış ancak günümüz ihtiyaçlarını karşılamıyor. İhtiyaç İl Müftülüğümüzün bir ihtiyacı böylelikle giderilecek. Yola çıktığımızda “Tamamlayabilir miyiz?” diye endişelerimiz vardı, lakin Yiğidolarla bir yola çıkıldığında sizi yolda bırakmıyorlar.” dedi.

Başkanımız Bilgin’de Kuran Kursunun ihtiyacı karşılayacağına değinerek “Müftümüz bizlere konuyu açtığında “Hemen başlayalım, bina tamamlanır demiştik.” bugün temelini atıyoruz. Bu doğrultuda yapım aşamasında ihtiyaç duyulan her konuda belediye olarak destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı İsmet Yılmaz’da Kuran öğrenmenin önemine değinerek “Belediyemiz ve Valiliğimiz Kuran kursunun tamamlanması konusunda destek verecekler.” şeklinde konuştu.

Son olarak söz alan Vali Salih Ayhan “İlimizde ihtiyaç haline gelen bir alan… Tamamlandığında önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Bizlerde tamamlanma aşamasında destek vereceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Kuran Kursu Külliyesinin Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir