Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan’dan Vali Salih Ayhan’a Ziyaret

Sivas Haberleri

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan’dan Vali Salih Ayhan’a Ziyaret

Kültürel varlıkları yerinde görmek, yapılan restorasyon çalışmalarını incelemek ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas’a gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Sivas Valisi Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı, Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ile Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, bakanlığa bağlı kurum müdürleri ve AK Parti İl Teşkilatının hazır bulunduğu ziyarette Vali Salih Ayhan, Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a Sivas’a özgü yayınlar takdim ederek makam balkonundan Sivas’ın tarihi eserlerini de anlattı.

Sivas Valiliği Vali Muammer Bey Salonu’nda yapılan toplantı ile Sivas’ın turizm potansiyeli ve kültür varlıkları ile ilgili sunum yapılarak, bu kapsamda hazırlanan projeler, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın katkısı ile değerlendirildi.

Toplantıya, Genel Müdür Ali Odabaş, Vali Yardımcısı Abdullah Seçkin Koçak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdür V. Ömer Kalın, Rölöve ve Anıtlar Müdürü İsmail Onur Yıldız ile diğer ilgililer katıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, gün boyunca şehir merkezinde ve ilçelerde çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek, tarihi ve kültürel eserleri yerinde inceleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir