Köylerimiz İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz

Köylerimiz İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Özel İdaresi’nin alt yapı çalışmalarını yerinde görmek için Hafik ve Zara’da grup yollarında incelemelerde bulundu.

Vali Salih Ayhan, Hafik Çınarlı köyü ile Zara Kuşçu köyü arasındaki yol asfalt çalışmalarını inceledi. Geniş bir coğrafyaya sahip olan Sivas’ın 8 bin kilometre yol ağının bulunduğunu ifade eden Vali Ayhan, 1233 adet köyü bulunan ilimizde İl Özel İdaresinin teknik alt yapı ve kurumsal kadrosuyla önemli çalışmalar yaptığına dikkat çekti.

Köydeki Yaşam Standardını Yükseltiyoruz

2020 yılı yatırım programında kapsamında; içme suyu, tarımsal sulama, yol yapımı ve kanalizasyon işleri için, İl Özel İdaresi ve KÖYDES kaynaklarıyla 150 milyon TL harcama yapılacağını belirten Vali Ayhan, amaçlarının köylerdeki yaşam standardını artırmak olduğunu söyledi. Vali Ayhan, “Vatandaşlarımızın arzu ettiği hizmetler nasıl merkezde yapılıyorsa aynı şekilde de köylerde yapılmasını hedefliyoruz.” dedi.

Köylerimiz İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz

İl Özel İdaresi’nin büyük bir aile olduğunu, araç sayısı ve personeliyle de il genelinde başarılı çalışmalara imza attığını ifade eden Vali Ayhan, “Hem personeliyle hem de İl Genel Meclisi ile güçlü bir kurum Sivas İl Özel İdaresi. Gerçekten imkanlarımızı sonuna kadar zorluyoruz. Hizmetin gitmediği tek bir köy mezra kalmaması için gece-gündüz çalışıyoruz.” dedi.

İl Özel İdaresi Şehre Vizyon Katan Projeler Üretiyor

8 bin kilometre yolun yarısının asfalt olduğuna vurgu yapan Vali Ayhan, ilave onarım ve yol yapımı ile ulaşımda iyi noktada olduklarını aktardı. Toplam kırsal nüfusun yüzde 85’nin bu hizmetlerden faydalandığını anlatan Vali Ayhan, “Köylerimizin çöpleri toplanıyor, bir taraftan da içme suyunu disipline etmek için sayaç takıyoruz. Bu hizmetleri düşündüğümüzde, coğrafyamızı düşündüğümüzde yükümüzün ne kadar ağır olduğu ortaya çıkıyor. Azimle gayretle bu şehrin her karış toprağına imkânlar ölçüsünde hizmet götürmeye devam edeceğiz. İl Özel İdaresi’nin görevi sadece alt yapı değil şehre vizyon katacak projeleri de kazandırmaktır. Katkı sağlayan, emek veren herkese müteşekkiriz.” dedi.

Tüm Sivas Haberleri İçin Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir