Kötü Alışkanlıklardan Kurtul Kan Gardaşım

Sivas Haberleri

Kötü Alışkanlıklardan Kurtul Kan Gardaşım Gardaşlık Günü münasebetiyle Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan, İstanbul Milletvekili Osman Poyraz ve diğer il protokolü Kent Meydanı’nda açılan Yeşilay ve Kızılay stantlarını ziyaret ederek kan bağışında bulundu.

Sivas Gardaşlık Günü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bugünün daha da anlamlı bir hal alması için farkındalık oluşturmak amacıyla Yeşilay’ın “Kötü Alışkanlıklarından Kurtul Gardaşım” sloganıyla Kent Meydanında açtığı standı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan ve İstanbul Milletvekili Hemşerimiz Osman Poyraz ile il protokolü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkanımız Bilgin, “Birkaç yıl önce kutlanmaya başlayan 5 Ağustos Gardaşlık Günü’nü çeşitli etkinliklerle daha da anlamlandırmak için çalışıyoruz. Farkındalık oluşturmak amacıyla açılan “Kötü Alışkanlıklarından Kurtul Gardaşım” adı altında açılan Yeşilay standını ziyaret ediyoruz. Yeşilay’ın yaptığı etkinliklere imkânlarımız ölçüsünde destek vermeye devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Milletvekili Osman Poyraz ise, Gardaşlık Günü etkinlikleri kapsamında Sivas’ta olduğunu belirterek, “Doğduğumuz kentin minnettarı doyduğumuz kentin hizmetkârıyız. Sivas’ta düzenlenen Gardaşlık Günü’nde bu tür farkındalık oluşturacak etkinlikler gerçekleştiren Belediye Başkanımıza ve Valimize teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı.

Gardaşlığın önemini vurgulayan Vali Salih Ayhan ise geçtiğimiz yıl kongrenin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Gardaşlık Günü’nün bundan sonra daha güzel etkinliklerle gerçekleşeceğini kaydetti.

Yeşilay standının ardından Kızılay Tırını da ziyaret eden protokol üyeleri “Kan Gardaşım” etkinlikleri kapsamında kan bağışında bulundu.

Kan Bağışı öncesinde açıklama yapan Başkanımız Bilgin, “Birkaç yıl önce sosyal medya üzerinden kutlanmaya başlayan 5 Ağustos Gardaşlık Gününü çeşitli etkinliklerle daha da anlamlandırmak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl Kongrenin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında çok güzel etkinlikler gerçekleştirmiştik. Bu yılda görkemli olmasını hedefliyorduk ancak salgın nedeniyle gerçekleştiremedik. Bu kapsamda “Kan Gardaşım” sloganıyla kan vermek üzere buradayız.” ifadesini kullandı.

Vali Salih Ayhan da “Gardaşlık Günü münasebetiyle geçen yıl anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdik bu yılda farkındalık oluşturmak için sembolik programlar yapıyoruz. Etkinliklerimizden biri de “Kan Gardaşım” adı altında Kızılay’a katkı sağlayacak kan bağışı kampanyası kapsamında buradayız.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kan bağışı gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir