Kışı Kâbus Olarak Değil, Nimet Olarak Görüyoruz

Kış mevsiminin uzun ve soğuk geçtiği ilimizde kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın sorunsuz kış mevsimi geçirmesini amaç edinen Sivas İl Özel İdaresi tüm hazırlıklarını tamamladı.

Sivas Valimiz Salih Ayhan Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğümüzü ziyaret ederek karla mücadele çalışmalarına katılacak olan personellerimiz ile bir araya geldi.

Valimiz Salih Ayhan’ın yanı sıra, Genel Sekreterimiz Cengiz Nayman, AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürümüz Mürvet İnce, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz Burak Caner ile ilgili teknik personeller ve personellerimiz programda yer aldı.

Yüksek kesimlerde kar yağışının başladığını ve Sivas olarak tüm kurumlar ile birlikte kışa hazır olunduğunu ifade eden Valimiz Salih Ayhan, “İl genelinde 10 bin kilometrenin üzerinde yol ağı bulunmaktadır. İl genelinde yaklaşık bin civarında personel ve 500 civarında araçla sahada olacağız. Kışı rahmet ve bereket olarak görüyoruz, kâbus olarak görmüyoruz. Kar yağışı ilimiz için büyük önem arz etmektedir. Kışı yük olarak değil, nimet olarak değerlendiriyoruz. Coğrafyayı iyi tanıyan, tecrübesi olan ekibimizle birlikte bu işi başaracağız. Sivas halkı müsterih olsun. Ulaşımı aksatmadan, öncelikleri iyi belirleyerek Sivas’ımızın kış dönemini huzurlu, kazasız ve belasız bir şekilde geçirmesi için çalışacağız. Vatandaşlarımızdan sorumluluk bekliyoruz. Acele etmeden sabırlı olarak ve asılsız ihbarlarda bulunmamalarını istirham ediyoruz. 7 gün 24 saat 112 hattına arzu, istek ve sorunları iletebilirler. Personellerimizin kazasız bir sezon geçirmesini, kış sezonunun ise bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, kış sezonu boyunca çalışmalarına 7 gün 24 saat hız kesmeden devam edecek. Karla mücadele çalışmalarında öncelik; hastalık, doğum, ölüm ve taşımalı eğitim yapılan 1. dereceli köy yollarına verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir