Kırsal Altyapı Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Kırsal Altyapı Çalışmaları Hızla Devam Ediyor Covid-19 Pandemi sürecinde Kontrollü Sosyal Hayat ile birlikte kurumlarımızın sahada devam eden çalışmaları da hız kazandı.

Bu kapsamda, İl Özel İdaresi ve Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinin kırsala yönelik çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan yetkililerden bilgi aldı.

Sivas İl Özel İdaresi’nin 2020 yılı iş sezonunda yer alan projelerini yerinde görmek için merkeze bağlı Ebuhan köyüne giden Vali Salih Ayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cengiz Nayman’dan köyde bitme aşamasında olan kanalizasyon ve menfez çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Her Köyümüze Bir Hizmet Götürme Gayretindeyiz

Vali Salih Ayhan ve beraberindekilerin bir sonraki durağı, Merkez Kabasakal köyü oldu. Köyde yapımı devam eden kanalizasyon ve tarımsal sulama çalışmalarını yerinde gören Vali Ayhan, kırsalda yaşamın uygun standartlara ulaştırılmasının önemli olduğuna dikkati çekerek, “Devletimiz, imkânlar ölçüsünde her zaman vatandaşının yanındadır. Hem kırsal altyapının güçlendirilmesi hem de tarımsal imkânların arttırılması için idaremiz seferber olmaktadır. Her köyümüze mutlaka az çok demeden bir hizmet götürmenin gayretindedir.” dedi.

Vali Salih Ayhan, daha sonra merkeze bağlı Şaban köyü ve Karamehmet köyü arasındaki yol çalışmalarını inceledi. Vali Salih Ayhan, yol çalışmalarının bitmek üzere olduğunu söyleyerek, imkânlar elverdikçe her köy yolunu aynı standartlara getirmek için çaba sarf eden İl Özel İdaresi ekiplerine teşekkür etti.

Vali Salih Ayhan inceleme gezilerini, Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezi ile Sivas Nuri Demirağ Havaalanı arasındaki yeni yolda devam eden çalışmaları inceleyerek tamamladı. 

-İl Özel İdaresi Sahada Yoğun Çalışıyor

Vali Salih Ayhan, ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede; il genelinde kırsal altyapı çalışmalarını yerinde incelemeye devam ettiklerini ifade ederek, geniş coğrafyaya sahip olan Sivas’ta kurumsal güç ve devletimizin desteğiyle Sivas İl Özel İdaresi’nin yoğun çalışmalar yaptığını söyledi.

-Kırsaldaki Hizmetler İçin 120 Milyon TL Harcama Yapılacak

Merkezde 134 köy ve 700 mezraya hizmet götürdüklerini ifade eden Vali Salih Ayhan, KÖYDES kapsamında 2020 yılında altyapıya 67 milyon TL kaynak aktarıldığını ve bu kapsamda 434 adet proje hazırlandığını söyledi. Kırsalda 255 adet yol çalışması, 138 adet içme suyu, 18 adet tarımsal sulama ve 28 adet de atık su projesi yapılacağının altını çizen Vali Ayhan,  ilave olarak İl Özel İdaresi tarafından da 35 milyon TL harcama yapılarak toplam rakamın 120 milyon TL’ye ulaşacağını söyledi.

-Devleti Her Yönüyle Köylerimizde Hissettirmeye Çalışıyoruz

Kırsalda yaşayan vatandaşların refah seviyesini yükseltmek için il genelinde azim ve kararlılıkla çalışmaların yürütüldüğüne vurgu yapan Vali Ayhan, “Hizmetin sonu yoktur. Her zaman yapılmaya da devam edilecek. Eskiden köylerde bir çeşme aksın düşüncesi vardı. Şimdi ise her evde su şebekesi var. Diğer yandan yol standartları artırıldı, asfalt yapıldı. Nüfusunu yüzde 92’si asfaltlı yollardan istifade etmektedir. Ayrıca bin 234 köyümüzden 900 âdeti parkeye kavuştu. Yeni talepler mutlaka olacaktır, İl Özel İdaremiz tüm gücüyle gece-gündüz çalışarak köylerin eksikliklerini gidermeye çalışmaktadır. Devletimizi her yönüyle köylerimizde hissettirmeye çalışıyoruz. İl Özel İdaremiz içerisinde bulunduğumuz salgına rağmen tüm gücüyle sahada yer alıyor. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir