İşbaşı Eğitim Programı İstihdama Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

İşbaşı Eğitim Programı İstihdama Katkı Sağlamaya Devam Ediyor Sivas, el birliğiyle, güç birliğiyle, üretmeye ve istihdam etmeye devam ediyor. İlimizin ekonomisine ve istihdamına yönelik yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından uygulanan ‘İşbaşı Eğitim Programı’ kapsamında; ilimizdeki 10 firma ile protokol imza töreni düzenlendi. Sivas Valiliğinde düzenlenen protokol imza törenine, Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Çağlar Partal, İŞKUR Müdürü Hikmet Canpolat ve ilgili firmaların temsilcileri katıldı. 

-İş Piyasasının Eleman İhtiyacı Gideriliyor

İŞKUR Müdürü Hikmet Canpolat, il genelinde farkındalık yaratmak ve iş piyasasını haberdar etmek için işbaşı eğitim programları düzenlediklerini söyledi. İş piyasasının ihtiyacı olan elaman ihtiyacının giderilmesi için işbaşı programlarının çok önemli olduğunu anlatan Canpolat, “Ocak ayından bugüne kadar 349 firma ile işbaşı eğitim programı yaptık. 1093 erkek, 857 bayan katılımcı olmak üzere 1920 vatandaşımıza eğitim verdik. Yaklaşık 23 milyon TL de harcama yaptık. Yeni yaptığımız imza protokolü ile firmalarımız 6 – 3 ve 9 ay olmak üzere işbaşı eğitim programı icra edecekler.” dedi.

-Değirmen Dönecek, Ocaklar Tütecek

Vali Salih Ayhan ise Sivas’ta istihdam alanında atılan her adımın şehrin büyümesine ve gelişmesine katkı sağladığını ifade etti. “Değirmen Dönecek, Ocaklar Tütecek” sözleriyle Sivaslı iş insanlarının büyük fedakârlıklar yaptığına dikkat çeken Vali Salih Ayhan, “Üreten, kapılarını istihdama açan fedakâr firmalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmalarından ardından Ön Yıldız, Gökgrup, Medicana, Ceylanoğlu, Aselsan,  Nar Grup Teknoloji, Seir Tekstil, Erfe Eğitim Öğretim Danışmanlık AŞ. Sior ve Detay Teknoloji firmaları arasında işbaşı eğitim protokolü imzalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir