İntihar Girişimi Hakkındaki Detaylar

Bugün 11.30 sıralarında ki intihar girişimiyle ilgili birçok haber ortaya çıktı çıkan asılsız haberlerde intihar etmeye çalışan bir kişinin ikna yöntemiyle vazgeçirildikten sonra dışarıda bulunduğu için ceza yazıldığı haberlerine Sivas emniyet müdürlüğü tarafından yanıt geldi:

12.12.2020 günü saat 11.30 sıralarında Yukarı Tekke mezarlığı Kayalık alandaki intihara teşebbüs olayında; H.Ç. isimli vatandaşımız,ekiplerimizce ikna edilerek güvenli şekilde alınmıştır.

şahısla yapılan ön görüşmede; aracılığıyla kaza yaptığını, bu kazadan dolayı 80 bin lira civarında borçlandığını,ödeyecek durumda olmadığını,bu çaresizlikten dolayı intihar girişiminde bulunduğunu beyan etmiştir.

Şahıs refakatinde, yasal prosedür gereği, doktor raporu ve ifadesi alındıktan sonra, savcı talimatına istinaden salıverilmiştir.

İntihar girişiminde bulunan ve insanın en değerli varlığı olan yaşama hakkını, kendi eliyle sonlandıracak kadar çaresiz duruma düşen bir vatandaşımızı, ederek vazgeçildikten sonra, ayrıca il Hıfzıssıhha kurulu kararına istinaden, para cezası uygulamak, insani olmayacağı gibi, teşkilatımızın varlık nedeni ve misyonu da uygun değildir.

Ayrıca Kolluk olarak, Pandemi kurallarına aykırılıkları bir tutanakla tespit etmenin dışında yetkimiz bulunmamaktadır, bu yetki yasa gereği sadece valilik makamınca kullanılmaktadır. Şeklinde açıklama yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir