İlk 100’e Giren Öğrencilerden Ziyaret

Sivas Haberleri

İlk 100’e Giren Öğrencilerden Ziyaret Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) sayısal alanda Türkiye 51’incisi olan Zehra Gül Köşger ve EA alanında Türkiye 59’uncusu olan Aslı Zeynep Özcan, Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızı (STSO) ziyaret etti. 

Fen Lisesi öğrencisi olan ve Türkiye’de ilk 100’e girmeyi başaran öğrenciler ile ailelerini karşılayan Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, “Bizleri gururlandıran öğrencilerimizi kutluyorum. Eğitimleri boyunca öğrencilerimizin yanında olacağız” dedi.

Öğrencileri ve ailelerini misafir etmekten mutlu olduklarını ifade eden Başkanımız Eken, “Türkiye’de ilk 100’e girmeyi başaran öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum.

İlimizde eğitimde başarılı çalışmalar yürütülüyor. Biraz gerideydik eğitim başarısında ama bu yıl son derece başarılı sonuçlar elde edildi. İlimizde bir çok öğrencimiz derece elde etmesi eğitim kalitemizin arttığınız gösteriyor. Bu konuda emek veren Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmenlerimize ve emek veren öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanımız Eken, öğrencilerin eğitim hayatlarında yanlarında olacaklarını dile getirerek şunları kaydetti; “Pandemi sürecinde eğitimden 3-4 ay uzak kalmalarına rağmen iki kızımız bu başarıyı elde ederek bizleri gururlandırdı. Kendilerine TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını ilettik. Ankara’da TOBB ETÜ üniversitemiz var. Tıp Fakültesinden Mühendisliklere kadar çok sayıda önemli bölümle eğitim veriyor. TOBB ve Sivas TSO olarak eğer kabul ederlerse öğrencilerimizi ve ailelerini Ankara’ya götürerek TOBB ETÜ’yü gezdirmek istiyoruz. Farklı bir üniversiteyi tercih ederlerse de eğitimlerine hem maddi hem de manevi katkı sağlayacağız.” 

Türkiye 51’incisi olan Zehra Gül Köşger ve EA alanında Türkiye 59’uncusu olan Aslı Zeynep Özcan ve aileleri de Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’e ilgi ve alakasından ötürü teşekkür etti. 

Başkanımız Eken, başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler takdim ederek başarılarının devamını diledi. 

İlk 100’e Giren Öğrencilerden Ziyaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir