İlimizde 14 Otel “Güvenli Turizm Konaklama Sertifikası” Aldı

Ekonomi İş Alanı Sağlık Sivas Haberleri

İlimizde 14 Otel “Güvenli Turizm Konaklama Sertifikası” Aldı Covid-19 salgını nedeniyle turizm dünyasında da kurallar yeniden belirlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen “Sağlıklı Turizm Sertifikasyon” programına katılıp belge almaya hak kazanan konaklama tesislerinin sayısı Sivas’ta her geçen gün artmaya devam ediyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan konaklama işletmelerine yönelik ek tedbirleri içeren uygulamaları yerine getiren ilimizdeki 14 otel “Güvenli Turizm Konaklama Sertifikası” aldı.
Sivas Valiliği makamında işletme sahiplerine sertifikalarını takdim eden Vali Salih Ayhan, “Kültür ve turizmle ilgili genel bir değerlendirme yaptık ve ilimizde otelcilik yapan iş insanlarıyla bir araya geldik. İlimizde özellikle Covid-19 ile ilgili sağlıklı, hakikaten güven dolu bir mücadele olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bunun en güzel yansımasını da otel işletmecilerimizin yaptığı çalışmalardan görebiliriz. Kontrollü sosyal hayat ile birlikte otellerimizdeki doluluk oranının gün geçtikçe artması da ilimizde Pandemi sürecinin çok sağlıklı yürüdüğünün en güzel göstergesidir” dedi.

Sivas’ın turizm açısından önemli iller arasında olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, “Bunu otellerimizin doluluk oranından görebilmekteyiz. Kurallara uydukça, vatandaşımız uyarılarımıza kulak verdikçe hayatın daha düzgün bir şekilde, iyi bir şekilde işlediğini görebiliyoruz. Ben bu güven ortamını sağlayan otelcilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sivas; Kültür, Sanat ve Tarih Şehri

Sivas’taki otellerin doluluk oranlarının artması temennisinde bulunan Vali Ayhan, “İnşallah doluluk oranının %100’e ulaşacağına inanıyorum. Sivas; kültür, sanat ve tarih şehri. Doğasıyla, müzeleriyle, mekânlarıyla, sıla turizmiyle, inanç turizmiyle ülkemizin nadide yerlerinden birisi. Bu sürece omuz veren arkadaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinin iyi devam ettiği illerden olduğumuzu vurgulayan Vali Salih Ayhan, “Vatandaşımızın korkacağı, tedirgin olacak bir durumumuz yok. İlimiz emin ve güvenilir bir şehir. Sivas halkının Pandemi kurallarına uyma, maske takma ve mesafe ile temizlik konusunda hassasiyet gösterdiğini bir vali olarak da çok rahat bir şekilde buradan söyleyebilirim. Sivas, emin huzurlu ve sağlıklı bir şehirdir.” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Vali Ayhan otel işletmelerini tebrik ederek, sertifikalarını takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir