İki Yeni Aile Sağlık Merkezi’nin Temeli Atıldı

Sivas Haberleri Sivas'taki Çalışmalar

İki Yeni Aile Sağlık Merkezi’nin Temeli Atıldı Sivas Valisi Salih Ayhan, Kızılırmak Aile Sağlık Merkezi – 112 Acil Sağlık İstasyonu’nu ile Kardeşler Aile Sağlığı Merkezi’nin Temel Atma Törenine katıldı.

Sağlık alanında önemli yatırımların yapıldığı Sivas’a 2 yeni merkez daha eklenecek. Sivas Valisi Salih Ayhan, Kızılırmak ile Eğriköprü Mahallesine yapılan 2 aile sağlık merkezinin temel atma törenine katıldı.

– Sağlık Alanında En Büyük Payı Alan İllerin Başında Geliyoruz

Törende konuşan Vali Ayhan, sağlık alanında yatırımların devam edeceğini, sağlık hizmetinin vatandaşın ayağına götürdüğünü belirterek, “Pandemi sürecinde gördük ki bir ülkenin sağlık sistemi güçlü ise dünyayı kasıp kavuran bir hastalık da olsa üstesinden gelebiliyorsun. Ülkemizde sağlık alanında büyük değişim ve dönüşüm yaşanmaktadır. Bu da bizim, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışının en güzel örneğidir. Dünya ve Türkiye değişirken Sivas’ın da yerinde sayması mümkün değildi. Bu değişimden en büyük payı alan illerin başında geliyoruz. Gerek lojistik, gerek fiziki, gerek bilgi birikim anlamında Türkiye fazlasıyla değişti. Sivas’ta bundan fazlasıyla faydalandı. Bu dönemde kamu hizmetlerinin en büyük önceliği Kovid-19 ile mücadele. Bu merkez de bunlardan bir tanesi. İl merkezinde 29, ilçelerde 30 toplam 59 adet aile sağlık merkezimizde 214 aile hekimimiz var. Kırsala hitap eden 117 de aile sağlık birimimiz var. Emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sivas Belediyesi Başkan Vekili Turan Topgül de Kovid-19 ile mücadelede birçok ülkenin zorlandığını ancak ülkemizin salgınla en iyi şekilde mücadele ettiğini belirterek, “Salgına rağmen alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Bu da ülkemizin büyüklüğünü gösteriyor. Aile sağlık merkezlerimizin de mahallelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. F. Selçuk Moğulkoç ise her iki merkezin de bölgede önemli hizmetler vereceğini belirterek, yılsonunda hizmete başlanılmasını planladıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma töreninde; Vali Yardımcısı Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cengiz Nayman, Vali Yardımcısı Çağlar Partal, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu ile diğer ilgililer de yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir