Hilmi Bilgin’den Milli Sporculara Ödül

Hilmi Bilgin’den Milli Sporculara Ödül 4. Uluslararası Türkiye Açık Avrupa Kupası Kick Boks Turnuvasında şehrimize 3’üncülükle bronz madalya kazandıran Alperen Turan Arıs ile 2. Uluslararası Türkiye Açık Avrupa kupası Avrupa 2’nciliğiyle şehrimize gümüş madalyayla dönen Ömer Ufuk Şimşek’i Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin altınla ödüllendirdi.

Avrupa Kickboks Şampiyonasında dereceye giren Alperen Turan Arıs, Ömer Ufuk Şimşek ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret etti.

Üçüncülük kupasını Başkanımız Bilgin’e takdim eden Alperen Turan Arıs ve Ömer Ufuk Şimşek, Sivas’ta çocukların olası kötü alışkanlıklardan korunması için spora yönelmelerinin gerektiğini vurgulayarak, gençlere destek vermek amacıyla spor salonu kurduklarını ve çok sayıda öğrenci yetiştirdiklerini belirttiler.

Spora ve sporcuya destek olmak için birçok çalışma gerçekleştirildiğini belirten Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç’ta sporun tabana yayılması adına Sivas Belediyesi tarafından yapılan bisiklet ve yürüyüş yolları ile çok sayıda faaliyetin yer aldığını belirterek çalışmalar için Başkan Bilgin’e teşekkür etti.

Sporun önemine vurgu yapan Başkanımız Bilgin “Gençlerimizin kazandırdığı başarılarla bizler mutlu oluyoruz. Her kurumun ayrı görevi var ama biz belediye olarak kimsenin yetki alanına girmeden kurumlarla iş birliği içerisinde ortak akıl ve istişare ile bu şehre nasıl daha iyi hizmet ederiz diye düşünüyoruz. Bu kapsamda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile bu şehre değer katacak her projenin dün de arkasındaydık bugün de arkasındayız.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir