Hilmi Bilgin ”Eğitim Camiasının Emrindeyiz”

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dursun Yıldırım, Selçuk Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Yılmaz ve Fizik Öğretmeni Yıldız Kiriş, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yıldırım, “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ziyarette bulunduk. Okullarımıza yapmış olduğunuz katkılar, çevre düzenlemeleri için tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Çok sayıda tablet dağıtımı yaparak eğitime destek verdiniz. Gönül belediyeciliği bu olsa gerek, şehri imar ederken gönülleri de imar ediyorsunuz.”  ifadesini kullandı.

“Türkiye’nin, milletimizin daha güçlü olması noktasında eğitim dolayısıyla öğretmenlerimizin katkısı var. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.” diyerek sözlerine başlayan Başkanımız Bilgin, “Eğitim bir müdürlüğe bırakılacak kadar dar bir alan değil. Toplumun tüm kesimlerini başta yerel yönetimler olmak üzere tüm sivil toplum örgütleri bu noktada elini değil tüm vücudunu taşın altına koymalı. Biz de bu noktada gerek öğrencilerimizin gerekse öğretmenlerimizin daha altyapısı gelişmiş eğitim yuvalarında eğitim vermesi noktasında çalışmalarımızı yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Biz eğitim camiasının emrindeyiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir