Hayvan Dostlarımız Unutulmadı

Diğer Sivas Haberleri

Hayvan Dostlarımız Unutulmadı 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü dolayısıyla Belediyemiz ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından program düzenlendi.

Sivas Belediyesi Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilite Merkesi ve Hayvan Otelinde düzenlenen programa; Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in yanı sıra Sivas Valisi Salih Ayhan, HAYTAP Sivas Temsilcisi Özge Çubukçu ve çok sayıda hayvan sever katıldı.  

Şehir genelinde özellikle sokak kedilerinin araçlar tarafından fark edilmediği için ezilen kedileri korumak adına yeni önlemler alındığını belirten HAYTAP Sivas Temsilcisi Özge Çubukçu; “Sivas Belediyemize teşekkür ediyoruz. Konu hayvan hakları olduğu zaman bizi hiç yalnız bırakmadılar. Sokak kedilerimiz fark edilmiyor. Bununla ilgili şehrin belirli noktalarına ‘Dikkat Kedi Çıkabilir’ levhası asacağız. Bu projemizde bize destek olan Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Programda konuşan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “4 Ekim Dünya Hayvanları Günü’ nedeniyle bir aradayız. Dünyada sadece insanoğlu yaşamıyor tüm canlıların özellikle dili olmayan insanın merhametine muhtaç olan tüm canlılara bakmak ve korumak uyumlu yaşamak zorundayız. Biz de Sivas Belediyesi olarak karşımızda gördüğünüz barınak bugün Türkiye’nin en önemli sayılı, işini düzgün yapan barınaklardan birisi… Müdürlüğümüz ekibine, veterinerlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkanımız Bilgin, “Özellikle pandemi sürecinde değerli dernek temsilcilerimizle hayvansever dostlarımızla insanların hayattan çekilmesi nedeniyle yiyecek içecek ulaşma konusunda sıkıntı çekmemeleri için şehrimizin farklı bölgelerinde; kardeşler tepesi, Paşabahçe, meydan, farklı bölge ve mesire alanlarına düzenli olarak yem bıraktık. İhtiyaç olan ameliyathane ve karantina bölgesi kurduk. Şu anda almış olduğumuz cihaz Sivas’ta tek. Her türlü ameliyatı yapan ekibimiz var. Karantina bölgesindeki ihtiyaç olan alanları da fiziki olarak iyileştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Vali Salih Ayhan ise, “Hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız varlıklar. Bizim can dostlarımız ve onlar bize emanet. Hayvanların daha sağlıklı ortamlarda yaşamalarını sağlamak bizim için çok önemli.” dedi.

Ayrıca düzenlenen programda belediye ekipleri tarafından kontrol edilerek aşısı yapılan Sokak Hayvanları için geliştirilen ve üzerinde ‘Ben Sahipsiz Değilim’ yazılı tasmalar dağıtıldı.

Program sonunda Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan, bin 300 köpeğin bulunduğu barınağı ve ameliyathaneyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir