Hamidiye Kültür Parkı’nda Çalışmalar Sürüyor

Hamidiye Kültür Parkı’nda Çalışmalar Sürüyor “Hamidiye Kültür Parkı” olarak hizmet verecek olan tarihi aygır depoları ve çevresindeki alanda çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Vali Salih Ayhan, Türkiye’de örnek, bölgede tek olan projenin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

Osmanlı Devleti’nde orduya at yetiştirmek üzere kurulan tarihi haraların, ata sporumuzun ve geleneksel kültürümüzün yaşatıldığı bir mekân haline geleceğini belirten Vali Salih Ayhan, Sivas-Ankara yolu üzerinde 251 bin metrekare alana sahip olan, Sultan Abdulhamid Han’a da at gönderen tarihi aygır depolarının çok amaçlı kullanılacağını söyledi.

– Geçmiş ile Gelecek Arasında Çok Sağlam Bağ Kuruyoruz

11 adet tarihi haraların restorasyon sonrası projeye özgün bir misyon yükleneceğini ifade eden Vali Ayhan “Alanda; müze, restoran, organik ürün satış yerleri, egzotik park, bilim evi, Sivas konağı, macera park ve ata sporları gibi birçok çok amaçlı donatılar olacak. Kültürel, ekonomik, sportif, sosyal ve kültürel anlamda tarihi eserlerimiz vatandaşlarımıza hizmet verecek. Geçmiş ile gelecek arasında çok sağlam bir bağ kurmanın heyecanı içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Sivas’a Gelenler Burayı Görmeden Gitmeyecek

Restorasyonların ve diğer etap çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğine vurgu yapan Vali Ayhan, “Hamidiye Kültür Parkı şehrimizin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak. Bazı işlerimizde de sona yaklaştık. Altınkale Projesi bunlardan biri. Hem halkımız hem de ulusal anlamda büyük ilgi gören Altınkale Projesi, görünümü ve geleneksel çadır alanları ile bölge halkının uğrak mekanlarından biri haline gelirken, Sivas’a gelen herkesin görmeden gidemeyeceği yerler buralar. Sivas’ı hep birlikte geleceğe, geleceğin nimetlerine hazırlıyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir