Doludan Zarar Gören Arazi Sahiplerinin Mağduriyeti Giderilecek

Sivas Haberleri Sivas'taki Çalışmalar Üretim

Doludan Zarar Gören Arazi Sahiplerinin Mağduriyeti Giderilecek Sivas Valisi Salih Ayhan, Ulaş ilçesine bağlı Acıyurt, Çevirme, Havuz ve Kurtoğlu köylerinde dolu nedeniyle zarar gören arazilerde incelemelerde bulundu.

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ve il protokolü ile birlikte bölgeye giden Vali Salih Ayhan, arazisi zarar gören çiftçiler ile bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

-Zarar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Vali Salih Ayhan, bayramın üçüncü günü bölgede dolu yağışı sonrası arazilerin doğal afet nedeniyle zarar gördüğünü ifade ederek, çiftçinin yaralarının sarılması için gerekli çalışmalara başladıklarını söyledi. Bölgede zarar tespit çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Vali Salih Ayhan, devlet olarak her zaman üreten çiftçinin yanında olacaklarını söyledi.

“Rabbim daha büyük belalardan, musibetlerden bizleri muhafaza eylesin.” ifadelerini kullanan Vali Salih Ayhan, “Arazilerde, ilgili personelin tutacağı zarar tespit raporları dikkate alınarak çiftçimize destek vereceğiz. Sivas Milletvekillerimizle ve konunun uzmanları ile şartları zorlayarak bayram günü yaşadığınız bu afetten dolayı ortaya çıkan zararı karşılamak için gayret göstereceğiz.” dedi. 

-Çiftçimiz Yalnız Değil

“Sivaslı çiftçimiz yalnız değil, desteğimiz her zaman sürecek.” sözleriyle bölge çiftçisine mesaj veren Vali Salih Ayhan, “Bu yaraları hep beraber saracağız. Tarım ve Orman Bakanlığımızla ve ilgili kurumlarla konuyu görüştük.  Her bir çiftçimizin zararının kısmen de olsa karşılanması için yoğun bir gayret göstereceğimizi sizlere ifade etmek istiyorum. Ayrıca çiftlerimizin sigorta konusunda da daha çok bilgilendirmesi ve bilinçlendirmesi gerekiyor. Bu konuda da gerekli çalışmalar yapılacak.” şeklinde konuştu.

-Devletimiz Çok Güçlü

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, bölge çiftçisine geçmiş olsun dileklerini ifade ederek, “Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz bölgedeki zarar tespit çalışmalarını tamamladıktan sonra zararın karşılanabilmesi için her türlü adım atılacak. Devletimiz çok güçlü, sizlerin de her zaman yanında olacak. Bu konuda asla bir şüpheniz olmasın.” dedi.

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, bölgede can kaybı olmamasının da sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

Programa, Ulaş Kaymakam Vekili ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cengiz Nayman, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız ve Ulaş İl Genel Meclisi Üyeleri de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir