Demirağ İçin 93 Milyon TL Ödenek Çıkartıldı Söylentisine Cevap Geldi

Sivas Haberleri

Kamuoyuna Duyurulur
  • 02 Aralık 2020 Çarşamba

Son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Demirağ İçin 93 Milyon TL Ödenek Çıkartıldı’ başlıklı haberde yer alan bilgilerin yanlış anlaşılması nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duyulmuştur. 
Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, 18 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen TOBB Ekonomi Şurasında 13 İl ve 63 Oda/Borsanın teveccühü ile İç Anadolu Bölge Sözcüsü olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan 15 maddenin yer aldığı bazı talepleri aktarmıştır. Talepler arasında Demirağ OSB’nin teşvik kapsamına alınmasının hatırlatılması ve altyapı ödeneğinin gönderilmesi talebi de yer almıştır.  
Sayın Cumhurbaşkanımızda konuyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, Demirağ OSB’nin altyapı ödeneğinin gönderilmesi konusunda talimat vermiştir. 
Sayın Bakanımız Mustafa Varank da konuyla ilgili yaptığı açıklamada ödeneğin 2020 sonu ve 2021 yılı içerisinde gönderileceği müjdesini vermiştir. 
Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’de konuyla ilgili basın kuruluşlarına ödeneğin gönderileceğini ve altyapının 2021 yılı sonunda tamamlanacağı bilgisini vermiştir. 
Ancak bazı basın yayın kuruluşlarımız tarafından konu iyi niyet çerçevesinde yanlış anlaşılmış ve Ödeneğin Tamamının Gönderildiği yönünde değerlendirmişlerdir. Konu hakkında Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’in Ödenek Geldi şeklinde açıklaması olmamakla birlikte 2021 yılında geleceği söylenen ödenek iyi niyetli bir yanlış anlama nedeniyle geldi gibi algılanmıştır.
Birlik ve beraberlik içerisinde yürütülen süreçte Ödenek gelmesi halinde Demirağ OSB yönetim kurulu tarafından kamuoyu bilgilendirilecektir.
 

Saygılarımızla
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir