Başkanımız Bilgin’den Basın Bayramı Mesajı

Diğer Politika Sivas Haberleri

Başkanımız Bilgin’den Basın Bayramı Mesajı geldi bayram mesajını Gazeteciler ve Basın Bayramı 24 Temmuzda yayınladı önemli konuların üzerinde duran Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin Bayramlarını en içten dilekleriyle kutladığını söyledi

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bilgin; “Ülkemizde 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması dolayısıyla, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Basın özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmaz şartlarından biridir.

Vatandaşımızın doğru haber alması, kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesi, toplum sorunlarının tartışılması noktasında basının önemi yadsınamaz. Basın çalışanlarımız, şehrimiz ve ülke gündemine ilişkin gelişmelerin, haberlerin kamuoyuna duyurulmasında aracı olurken öte yandan kişilerin haber alma özgürlüğünü sağlamakta etkin bir rol üstlenmektedir.”

“Basınımıza düşen en büyük görevlerden birisi de içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine sahip çıkarak kitle iletişimine katkı sunmaktır.”

“Türk basınının içinde bulunduğu şartlar, her geçen gün gazeteciliği zor bir meslek haline getirdiği aşikardır. Zorluklara rağmen görevini başarıyla sürdüren, şehrimizin sesi, gözü, kulağı ve aynası olan basın çalışanlarına çalışmalarında başarılar diliyorum.

Başta yerel basın çalışanlarımız olmak üzere tüm basın mensubu ve gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, bu kutsal mesleği ifa ederken ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarımızı da rahmet ve minnetle anıyorum.”

Başkanımız Bilgin’den Basın Bayramı Mesajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir