Başkan Bilginden 15 Temmuz Mesajı

Başkan Bilginden 15 Temmuz Mesajı malum yarın 15 temmuz:Aziz milletimiz 15 Temmuzda hain darbe girişimini engelleyerek tarih yazmıştı ve Başkanımız Hilmi Bilgin’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“RABBİM BİR DAHA 15 TEMMUZ’U YAŞATMASIN”

Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm,
Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm…

Şairin dizelerindeki ölümsüzlüğü tadan aziz milletimizin, direniş ve yeniden diriliş muştusu… Tanklara, tüfeklere, savaş uçaklarına karşı yalnızca Allah’a sığınanların kazandığı bir kahramanlık destanı… Binlerce yıllık şanlı tarihimize, adını altın harflerle yazdıran bir kutlu zafer; 15 TEMMUZ…

Hain FETÖ’nün şer çetesi tarafından Milli iradeyi ve Türk halkının sarsılmaz birliğini hedef alan işgal girişimi, Cumhurbaşkanımızın liderliği ve milletin iradesi karşısında başarısız olmuştur. 15 Temmuz gecesinde milletimiz, canları pahasına şanlı bir vatan müdafaası örneği göstererek; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstermiştir.

Ölüm saçan makinelere karşı bedenlerini kalkan yapan ve adeta etten duvar olan yüce milletimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak meydanlarda toplanmış, vatan savunması uğruna binlerce kişi gazi olurken, 249 şehit verilmiştir. Cesaret, dirayet ve iman gücüyle birlik ve beraberlik destanı yazmıştır. Türkiye kapkaranlık bir geceden aydınlık bir güne uyanırken tüm dünya mazlum ve mağdurlarına da umut ışığı olmuştur.

Milletimiz; vatanına, bayrağına ve birliğine yapılan bu büyük ihaneti unutmayacak ve affetmeyecektir. Vatan ve mukaddesat sevdasıyla ay yıldızlı bayrağımız sonsuza dek dalgalansın diye şehadet şerbeti içen şehitlerimizi ve gazilerimizi de unutmayacağız, unutturmayacağız.

Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle; “Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız.”

Bu duygularla 15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun.

Hilmi Bilgin (Sivas Belediye Başkanı)

Başkan Bilginden 15 Temmuz Mesajı

“Binlerce yıllık şanlı tarihimize, adını altın harflerle yazdıran bir kutlu zafer; 15 TEMMUZ…” Başkanımız Hilmi Bilgin’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesaj: https://bit.ly/38S206A

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir